Graudiņai un Samoilovai Parīzē pludmales volejbola turnīrā zaudējums un dalīta piektā vieta

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova trešdien cieta zaudējumu Parīzes olimpisko spēļu pludmales volejbola sacensību ceturtdaļfinālā, ieņemot dalītu piekto vietu.

Ar devīto numuru izsētais Latvijas duets Graudiņa/Samoilova ar 0-2 (16:21, 10:21) zaudēja pasaules ranga līderēm Eduardai Lizboai un Anai Patrisijai Silvai no Brazīlijas.

Spēli ar 6:0 pārsvaru sāka Latvijas pāris, taču brazīlietes pēc Silvas netveramas serves panāca 7:7, vēlāk izvirzoties vadībā ar 11:8. Latvietes rezultātu izlīdzināja (11:11), taču seta otrajā daļā labākas bija brazīlietes, uzvarot ar 21:16.

Otro setu labāk sāka brazīlietes, pēc Lizboas uzbrukuma panākot 5:1 pārsvaru un vēlāk palielinot to līdz 9:3. Līdz seta beigām brazīlietes pārsvaru vēl palielināja.

Olimpisko spēļu turnīru latvietes sāka ar 0-2 (15:21, 14:21) zaudējumu šveicietēm Esmē Bebnerei un Zoei Veržē-Deprē (16.), bet turpmākajos D grupas mačos ar 2-0 (21:19, 21:15) pārspēja Paragvajas pāri Hjuliana Poleti/Mišela Valjenti (21.) un ar 2-0 (21:14, 22:20) - Kanādas duetu Melisa Hjūmana-Paredesa/Brendija Vilkersone (4.).

Astotdaļfinālā latvietes ar 2-1 (21:13, 17:21, 18:16) pārspēja Vācijas duetu Svenja Millere/Cinja Tilmana (10.).

Brazīlietes līdz šim visās četrās spēlēs bija uzvarējušas divos setos, tikai vienā no setiem ļaujot pretiniecēm sakrāt vairāk par 17 punktiem. Astotdaļfinālā viņas ar 2-0 (21:15, 21:16) pieveica japānietes Akiko Hasegavu un Miki Išī (20.).

Šogad latvietes ar Brazīlijas duetu bija tikušās četrreiz, katram no duetiem svinot pa divām uzvarām. Brazīlietes uzvarēja pirmās divas spēles, bet abās Ostravas Pludmales volejbola profesionālās tūres (BPT) "Elite 16" turnīra spēlēs pārākas bija Latvijas pludmales volejbolistes.

Šīs spēles uzvarētājas pusfinālā tiksies ar austrālietēm Mariafi Artačo del Solaru un Talikvu Klensiju (14.), kuras ar 2-1 (21:19, 16:21, 15:12) pieveica Latvijas pāri grupā uzvarējušo Šveices duetu Zoe Veržē-Deprē/Esmē Bebnere (16.).

Otrā pusfinālā tiksies Graudiņai un Samoilovai grupā zaudējušās kanādietes Melisa Hjūmana-Paredesa un Brendija Vilkersone (4.), kuras ar 2-0 (21:18, 21:18) pieveica ar 18.numuru izsētās Eiropas vicečempiones Danielu Alvaresu un Tanju Moreno un Eiropas čempiones Tanja Hīberli un Nina Brunnere (7.), kuras otrdien ar 2-0 (21:18, 21:19) pieveica ASV pāri Sara Hjūza/Kelija Čena (3.).

Olimpiskās spēles Francijas galvaspilsētā norisināsies līdz 11.augustam, turklāt ne tikai Francijas galvaspilsētā, bet arī 16 citās vietās, ieskaitot Francijas aizjūras teritoriju Franču Polinēziju. Spēļu programmā ir iekļauti 32 sporta veidi, un tiks sadalīti 329 medaļu komplekti.

Pēc nedēļu ilgām sacensībām senajos nomadu sporta veidos, ar īpašu, sportistiem veltītu, ceremoniju Kazahstānas galvaspilsētā Astanā noslēgušās piektās Pasaules nomadu spēles. Kā jau vairākkārt esam minējuši, šis ir lielākais nacionālo sporta veidu notikums visā pasaulē, kas ir oficiāli iekļauts UNESCO kultūras mantojuma sarakstā.