Marks Kavendišs labo "Tour de France" rekordu

© Pixabay

Lielbritānijas riteņbraucējs Marks Kavendišs trešdien kļuva par "Tour de France" posmu uzvarām bagātāko riteņbraucēju.

Kavendišs to paveica, uzvarot prestižā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" piektajā posmā. Līdz šim viņam un beļģim Edijam Merksam bija pa 34 uzvarām, bet tagad "Astana" komandas britu riteņbraucējs kļuvis par vienīgo rekordistu.

Trešdien piektajā posmā riteņbraucēji mēroja 177,4 kilometrus garu distanci ar diviem ceturtās kategorijas kāpumiem un līdzenu reljefu finišā.

Posma uzvarētājs tika noskaidrots lielās grupas finiša spurtā, kurā 39 gadus vecais Kavendišs izkaroja sev vislabāko pozīciju un pirmais šķērsoja finiša līniju. Pirmajā trijniekā finišēja arī beļģis Jaspers Filipsens ("Alpecin - Deceuninck") un norvēģis Aleksanders Kristofs ("Uno-X Mobility").

"Tour de France" startē arī latvieši Toms Skujiņš un Krists Neilands.

Drošības un loģistikas apsvērumu dēļ, kas saistīti ar 2024.gada Parīzes olimpiskajām spēlēm, Francijas tūre noslēgsies Nicā, nevis Parīzē. Velobrauciena laikā riteņbraucēji mēros 3492 kilometrus.

Skujiņš startē savā sestajā "Tour de France" velobraucienā, bet Neilands prestižajā velobraucienā piedalās ceturto reizi.

Pēdējos divus gadus pēc kārtas "Tour de France" nepārspēts ir bijis dāņu riteņbraucējs Jonass Vingegords.

Sports

Pēc Francijas Policijas tiesiskās palīdzības lūguma, pagājušās nedēļas izskaņā uz Parīzes olimpiskajām spēlēm devās četras Valsts policijas amatpersonas un vēl trīs amatpersonas tikai gatavojas ceļam, kuras īstenos patrulēšanu starpvalstu vilcienos, ar kuriem uz Franciju ieradīsies sportisti un līdzjutēji. Jāatzīmē, ka šobrīd, raugoties uz dažādiem drošības izaicinājumiem Eiropā, Olimpisko spēļu drošības jautājumi nav tikai vienas valsts rūpe. Kopā Francija palīdzīgu roku prasījusi 46 valstīm, lai kopā uz Parīzi atsūtītu 2185 likumsargus, informē Valsts policija.