Nepilnus divus mēnušus pirms Parīzes Olimpiskajām spēlēm Sēnas upē savairojušās bīstamas baktērijas

© Unsplash

Saskaņā ar pagājušās nedēļas izskaņā publicētajiem testu rezultātiem, ūdenī Sēnas upē ir nedroši paaugstināts baktēriju E. coli līmenis mazāk nekā divus mēnešus pirms tajā paredzētajām peldēšanas sacensībām Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Piesārņojuma līmenis jūnija pirmajās astoņās dienās, pēc ilgstoša spēcīgā lietus Parīzē parādīja, ka baktērijas, piemēram, E. coli un enterokoki, pārsniedza ierobežojumus, kas tiek uzskatīti par drošiem sportistiem.

Ziņojumu publicēja uzraudzības grupa „Eau de Paris” vien dienu pēc tam, kad viens no augsta ranga Starptautiskās Olimpiskās komitejas izpilddirektoriem sacīja, ka "nav iemesla šaubīties", ka sacensības notiks kā plānots - vēsturiskajā Sēnas posmā netālu no Eifeļa torņa.

Pirmais olimpiskais pasākums Sēnā ir vīriešu triatlons, ieskaitot 1,5 kilometru peldējumu 30. jūlija rītā. Sieviešu triatlons notiks nākamajā dienā, bet jauktā stafete - 5. augustā.

Parīzēs lietus ūdens iesūcas kanalizācijas sistēmā, un lai novērstu ielu applūšanu, liekais ūdens, kas nes fekāliju baktērijas, tiek novirzīts Sēnā.

Lai to risinātu, maijā tika atklāts milzīgs rezervuārs, kas spēcīgu lietusgāžu laikā spēj uzglabāt 50 000 kubikmetru ūdens.

Lielo pilsētu upju ūdens kvalitāti var ietekmēt daudzas lietas, sākot no lietusūdeņu noteces līdz ķīmisko vielu izgāšanai, kas dažreiz notiek nelegāli.

Zīmīgi, ka šīs nedēļas sākumā Parīzes mērs Anne Idalgo atcēla savu solījumu pirms sacensību sākuma ielēkt upē. Otrdien viņa apstiprināja, ka viņas peldēšana ir atlikta līdz ārkārtas vēlēšanām Francijā, kas noslēgsies 7.jūlijā.