Ostapenko nepārvar Francijas atklātā čempionāta otro kārtu

© Vladislavs Proškins/F64

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Aļona Ostapenko ceturtdien piedzīvoja zaudējumu Francijas atklātā čempionāta otrajā kārtā

2017.gada turnīra uzvarētāja Ostapenko, kura WTA rangā ieņem 11.vietu un turnīrā ir izsēta ar devīto numuru, ar 6-7 (4:7), 6-4, 3-6 zaudēja dānietei Klārai Tausonei (WTA 72.).

Ostapenko turnīra pirmajā kārtā 6-4, 7-5 pārspēja rumānieti Žaklini Kristianu (WTA 67.), kamēr dāniete ar 6-2, 6-3 guva panākumu pār vācieti Tatjanu Mariju (WTA 64.).

Abas tenisistes šosezon tikušās Lincas "WTA 500" turnīra astotdaļfinālā, kurā trīs setos pārāka bija Latvijas sportiste.

26 gadus vecā Ostapenko Francijas atklātajā čempionātā spēlēja desmito reizi. 2017.gadā viņa kļuva par "French Open" uzvarētāju, gūstot vienu no lielākajiem panākumiem Latvijas sporta vēsturē, bet pēc tam Parīzes kortos viņai nav izdevies tikt tālāk par trešo kārtu. Pērn astoņu WTA titulu īpašniece Ostapenko tika līdz otrajai kārtai.

Rīdziniece pirms Francijas čempionāta startēja "WTA 1000" turnīrā Romā, aizkļūstot līdz ceturtdaļfinālam. Sezonas pirmajā pusē Latvijas tenisiste uzvarēja "WTA 500" turnīros Adelaidē un Lincā.

Savukārt 21 gadu vecā Tausone Francijas atklātajā čempionātā startē ceturto reizi un pērn viņai pēc trīs pārvarētām kvalifikācijas kārtām izdevās pamatturnīrā aizcīnīties līdz trešajai kārtai. Šosezon dānietei pa reizei izdevies sasniegt finālu un pusfinālu divos "WTA 125" turnīros, taču augstāka ranga turnīros viņa nav spējusi pārvarēt otro kārtu.

Latvijas otrā rakete Darja Semeņistaja nepārvarēja kvalifikācijas otro kārtu.

Sezonas otrā "Grand Slam" turnīra Francijas atklātā čempionāta pamatturnīra spēles norisināsies no 26.maija līdz 9.jūnijam.