Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Sports

Riteņbraucējs Skujiņš finišē desmitais vienā no slavenākajām pavasara klasikām

© Romāns Kokšarovs / F64

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš svētdien izcīnīja desmito vietu "Ronde van Vlaanderen" velobraucienā, kas ir vienas no slavenākajām pavasara klasikām, Krists Neilands finišēja 43.pozīcijā, bet uzvaru svinēja nīderlandietis Matjē van der Pūls.

Šajās UCI Pasaules tūres sacensībās riteņbraucēji veica 270,8 kilometrus, distances otrajā daļā pārvarot 16 dažādas grūtības paugurus. Tāpat riteņbraucēji šķērsoja 16 bruģa sektorus, turklāt braucienu apgrūtināja lietainie laikapstākļi.

Pirmajā atrāvienā nedevās neviens no riteņbraucējiem, kas pretendēja uz augstvērtīgu pozīciju. No nākamajiem atrāviena mēģinājumiem nepilnus desmit kilometrus vadībā pavadīja spānis Ivans Kortina-Garsija ("Movistar"), kurš slidenajā paugurā 45 kilometrus pirms finiša piedzīvoja mehāniskas problēmas.

Uzreiz solo atrāvienā devās van der Pūls ("Alpecin - Deceuninck"), kurš ātri vien nostiprinājās vadībā, bet viņa sekotāji vispirms sadalījās vairākās grupās un vienā no tām bija arī Skujiņš ("Lidl-Trek"). Noslēgumā tuvākie sekotāji atkal apvienojās vienā grupā un pārējās divas vietas uz goda pjedestāla tika sadalītas finiša spurtā, itālim Lukam Mocato ("Arkea-B&B Hotels"), pārspējot austrālieti Maiklu Metjūsu ("Jayco AlUla").

Nedaudz vēlāk Metjūsam par nepareizu manevru sprintā tika atņemta trešā vieta un viņš nonāca grupas aizmugurē, bet uz trešo pozīciju tika paaugstināts vācietis Nilss Polits (UAE). Skujiņš sākotnēji bija 11. jeb pēdējais desmit riteņbraucēju grupā, bet pēc Metjūsam piešķirtā soda iekļuva pirmajā desmitniekā, uzrādīja labāko rezultātu komandā un nopelnīja 135 UCI punktus.

Van der Pūls finišu sasniedza pēc distancē pavadītām sešām stundām piecām minūtēm un 22 sekundēm, bet tuvākie sekotāji zaudēja 62 sekundes.

Neilands ("Israel - Premier Tech") finišēja sešas minūtes un 15 sekundes pēc uzvarētāja, tiekot pie 15 UCI punktiem. No viņa komandas biedriem visaugstāk - astotajā pozīcijā - bija beļģis Dilans Tēnss.