Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Sports

Latvijas Olimpiskā komitejas šā brīža nostāja ir doties uz Parīzes olimpiskajām spēlēm

© Romāns Kokšarovs/MN

Latvijas Olimpiskā komitejas (LOK) šā brīža nostāja ir doties uz Parīzes olimpiskajām spēlēm, vienlaikus turpinot darbu pie tā, lai Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pieņemtu papildinošus un precizētus lēmumus par individuālajiem sportistiem ar krievu un baltkrievu pasēm, trešdien Rīgā LOK Ģenerālās asamblejas laikā skaidroja LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

Ģenerālās asamblejas laikā Lejnieks kā LOK Izpildkomitejas ieceltais Latvijas delegācijas vadītājs 33. Vasaras olimpiskajās spēlēs iepazīstināja ar šā brīža situāciju, apliecināja, ka LOK šobrīd ieņem nostāju doties uz spēlēm, un minēja, ka LOK turpina mudināt "SOK pieņemt arvien jaunus papildinošus un precizētus lēmumus" par individuālajiem sportistiem ar krievu un baltkrievu pasēm.

Viņš pavēstīja, ka jaunākie Baltijas valstu olimpisko komiteju darba rezultāti ir SOK Izpildkomitejā 19.martā aizliegtā krievu un baltkrievu individuālo sportistu piedalīšanās Parīzes olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā.

"Darbi neapstājas, un jāturpina koncentrēties uz aktuālajām lietām. Šobrīd gan LOK, gan sportisti gatavojamies 33. Vasaras olimpiskajām spēlēm un ceram uz iespējami lielāku sportistu pārstāvniecību Parīzē," vēsta Lejnieks.

Jau ziņots, ka trešdien Ģenerālajā asamblejā balsojumā par izmaiņām statūtos no 99 delegātiem nobalsoja 39, bet pret bija 60 delegāti. Savukārt par reorganizāciju, kas ļautu apvienoties ar Latvijas Sporta federāciju padomi (LSFP), tika atdotas 35 balsis, pret - 60, bet viens biļetens bija nederīgs.