Piektdiena, 24.maijs

redeem Ilvija, Marlēna, Ziedone

arrow_right_alt Sports

Latvijas sportistei vēsturisks panākums kamanu suņu sportā

© Publicitātes foto

Latvijas sportiste Sanita Vīksne un viņas suņi guvuši vēsturisku panākumu Norvēģijā notikušajā vienā no pasaules prestižākajām kamanu suņu sporta sacensībām, kļūstot par pirmo no Baltijas valstīm, kura ar tīršķirnes Aļaskas malamutiem ir veikusi un finišējusi 600km distancē, informē sportistes pārstāvis Ivars Bācis.

Finnmarksloppet ir Eiropā garākās kamanu suņu sporta sacensībās un vienas prestižākajām pasaulē. Tās Norvēģijas pašos ziemeļos norit jau vairāk nekā 40 gadus. Nosaukumu šīs prestižās sacensības ir ieguvušas no novada (Finnmarka), kurās tās notiek, nosaukuma. Tā ir šīs Skandināvijas valsts lielākā administratīvā teritorija jeb filke.

Sacensības norit vairāku dienu garumā, jo garākā distance ir 1200km, bet vidējā uz pusi īsāka - 600km, kur startē kamanas ar līdz astoņiem suņiem. Šajās dienās ir saņemta patīkama vēsts, proti, Aļaskas malamutu audzētavas SVII Daragars saimniece Sanita Vīksne Finmarksloppet sacensības ir veikusi 600km ar tīršķirnes malamutiem.

Tas ir vēsturisks sasniegums, un jo īpaši, ka pirmā no Baltijas to ir paveikusi Latvijas pārstāve. Viņa ir piektā kopumā, kas ko tādu ar Aļaskas malamutiem ir izdarījusi. Latvijas Kamanu suņu sporta sportisti līdz šim nav uzdrošinājušies piedalīties tik garās sacensībās. Kopējā ieskaitē Vīksne finišēja 33. vietā.

Pirms diviem gadiem Sanita Vīksne un viņas suņi ļoti sekmīgi startēja pasaules čempionātā polārajā distancē Zviedrijā, 300km garajā distancē izcīnīja augsto 4. vietu, kļūstot ne vien par pirmo un vienīgo Latvijas, bet arī Baltijas kamanu suņu sportisti, kura līdz galam mērojusi šos 300 km.