Ceturtdiena, 29.februāris

redeem

arrow_right_alt Sports

Bendika izcīna 11. vietu pasaules čempionāta sacensībās iedzīšanā

© Romāns Kokšarovs/MN

Latvijas biatloniste Baiba Bendika svētdien Nove Mesto izcīnīja 11. vietu pasaules čempionātā iedzīšanā desmit kilometru distancē, kamēr trešo zelta godalgu šajās meistarsacīkstēs guva francūziete Žilija Simona.

Bendikai distancē bija septītais ātrākais solis, bet pēdējā aplī viņai bija pat trešais labākais rezultāts.

Bendika atbilstoši sprintā izcīnītajai vietai trasē devās ar piekto numuru, 47 sekundes aiz līderes Simonas.

Pirmo šaušanu guļus kopā sasniedza Simona un Žistīne Brezā-Bušē, pusminūti vēlāk sekoja otrs francūziešu duets Sofī Šavo un Lu Žanmono, bet vēl 18 sekundes atpalika Bendika. No vadošās četrotnes kļūdījās tikai Žanmono, savukārt Bendika neaizvēra uzreiz trīs mērķus, kā dēļ atkāpās uz 21. pozīciju.

Otrajā šaušanā abas vadošās sportistes pieļāva pa kļūdai, taču saglabāja pirmās divas pozīcijas. Soda apli mēroja arī Šavo, kurai aiz muguras pietuvojās tuvākās konkurentes. Bendika distancē pakāpās uz 18. vietu, bet pēc vēl diviem soda apļiem cēsniece trasē atgriezās 26. vietā.

Pirmajā šaušanā stāvus Simona šāva ātri un precīzi, turpretī Brezā-Bušē pieļāva divas kļūdas, dodot tautietei iespēju nostiprināties vadībā. Par vicelīderi kļuva itāliete Liza Vitoci, kura atpalika 46 sekundes. Bendika trasē pakāpās par divām pozīcijām uz augšu, šāva nekļūdīgi un pacēlās uz 18. vietu.

Simona bija precīza arī noslēdzošajā ugunslīnijā un slēpoja pēc savas trešās zelta medaļas šajā čempionātā. Simona finišēja 29 minūtēs un 54,8 sekundēs, 46,3 sekundes zaudēja arī vienu soda apli mērojusī Vitoci, bet vēl trīs sekundes atpalika Brezā-Bušē, kurai bija trīs soda apļi.

Bendika pirms ceturtās šaušanas bija 14., pēc vienas kļūdas atkāpās uz 16. vietu, bet līdz finišam latviete pakāpās uz 11. pozīciju. Sešus soda apļus mērojusī Bendika uzvarētājai zaudēja divas minūtes un 38,8 sekundes, bet desmitajā vietā finišējusī igauniete Tūli Tomingasa bija gandrīz astoņas sekundes ātrāka.

Nākamajā nedēļā tiks sadalīti medaļu komplekti individuālajā distancē, jauktajā pāru stafetē, stafetēs, kā arī sacensībās ar kopēju startu.

Sezonas turpinājumā paredzēti vēl četri Pasaules kausa posmi, no kuriem nākamais norisināsies februāra un marta mijā Oslo.