Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Sports

LOK ģenerālsekretārs par Olimpiādi: Mētāties ar vārdu boikots ir pāragri

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Latvijas Olimpiskā komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks otrdien sarunā ar Latvijas Televīziju (LTV) sacījis, ka pašlaik LOK vēl nav gatava pieņemt lēmumu par Latvijas sportistu dalību 2024.gada Vasaras olimpiskajās spēlēs Parīzē, ja tajās startēs Krievijas un Baltkrievijas atlēti.

Jau vēstīts, ka SOK pagājušās nedēļas nogalē atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem, neskatoties uz Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā.

Kā "Rīta Panorāmā" telefonsarunā sacīja Lejnieks, tad ir pāragri un nevietā mētāties ar vārdu boikots, jo tas ieliekot zināmas saistības arī nākotnē.

"Man grūti komentēt, ko SOK var mainīt vai nevar," teica Lejnieks. "Mēs zinām, kas mums ir jādara. Mūsu cīņa ir par to, lai, pirmkārt, Ukraina piedalītos [Olimpiādē], otrkārt, lai agresorvalstis nepiedalītos," viņš turpināja.

Kā norādīja Lejnieks, LOK nostāja būs cieši saistīta ar Ukrainas puses pozīciju un viņu lēmumiem, piedalīties vai nepiedalīties Olimpiādē, ja tur startēs krievi un baltkrievi.

"Līdz olimpiskajām spēlēm vēl daudz kas var mainīties,' sacīja LOK ģenerālsekretārs. "Jāņem vērā arī pašas Francijas nostāja, jo viņiem ir iespēja no attiecīgām valstīm sportistus neielaist. Mums vēl ir tāls ceļš ejams un ar konkrētiem lēmumiem steigties nevajag," viņš teica.

Jau ziņots, ka SOK piektdien atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem. Patlaban neitrālu sportistu statusā olimpiskajām spēlēm kvalificējušies 11 sportisti - astoņi no Krievijas un trīs no Baltkrievijas.