Svētdiena, 3.marts

redeem Marts, Tālavs, Tālis

arrow_right_alt Sports

Vējonis vēlas panākt, lai caur sasniegumiem basketbols kļūtu par populārāko sporta veidu valstī

© MN

Lai arī visas problēmas Latvijas basketbolā nav atrisinātas, dažās jomās ir sasniegumi ne tikai rezultātos, pēc pārvēlēšanas Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidenta amatā teica Raimonds Vējonis.

Bijušais Valsts prezidents Vējonis sestdien LBS biedru sapulcē tika pārvēlēts LBS prezidenta amatā. Vienīgais kandidāts uz amatu Vējonis slēgtā balsojumā saņēma 51 no 53 iespējamajām balsīm, diviem delegātiem balsojot pret viņu.

"Paldies biedriem par atkārtotu uzticību, jo domāju, kad viņi mani vēlēja pirmo reizi, tad, iespējams, pirka kaķi maisā. Lai arī visas problēmas nav atrisinātas, dažās jomās ir sasniegumi ne tikai rezultātos, bet arī citos aspektos. Biedri no novērtē," sarunā ar žurnālistiem teica Vējonis.

LBS prezidents atzīmēja, ka vēlas panākt, lai caur sasniegumiem basketbols kļūtu par populārāko sporta veidu valstī.

"Lai būtu pieaugušo izlašu sasniegumi, ir jāuzlabo jaunatnes basketbola sistēma, kas ļautu basketbolistiem augt un attīstīties Latvijā, nevis ārzemēs. Tāpat jābūt labvēlīgai videi gan treneriem, gan tiesnešiem, gan sporta skolām, kas nodrošina masveidību, kā arī jāstiprina klubu sistēma," būtiskākos darbības virzienus ieskicēja Vējonis.

Kā vienīgais no debašu dalībniekiem kritiku LBS vadībai pauda biedrības "Basketbola klubs "VEF Rīga"" pārstāvis Edgars Jaunups, kurš uzsvēra, ka LBS prezidents klusējis basketbola trenera Andra Steļmaha lietā un federācija bijusi pasīva savā rīcībā.

"LBS no savas puses darīja visu, ko varēja izdarīt. Ne visās situācijās LBS var iejaukties kādos procesos," par pārmetumiem šajā jautājumā teica Vējonis.

Tāpat Jaunups kritizēja LBS par to, ka LBS ejot pie klubu sponsoriem un cenšas viņus piesaistīt savām programmām, tādējādi nedodot komandām iespējas tikt pie līdzekļiem.

"Ļoti iespējams, ka kādā brīdī ceļi ir krustojušies, jo Latvijā sponsori vairākos sporta veidos ir vieni un tie paši," teica Vējonis, uzsverot, ka par konkrētiem gadījumiem viņam nav zināms.

Vējonis par LBS prezidentu pirmo reizi tika ievēlēts 2020.gadā, un viņa pilnvaru termiņš beigsies 2024.gada 20.janvārī.

2020.gadā Vējonis par LBS prezidentu tika ievēlēts, saņemot 34 balsis, bet viņa konkurente Anete Jēkabsone-Žogota tika pie 14 balsīm. Kaspars Cipruss toreiz savu kandidatūru atsauca un tajā pašā gadā tika apstiprināts par LBS ģenerālsekretāru.