Sestdiena, 9.decembris

redeem Sarmīte, Tabita

arrow_right_alt Sports

Rīt pasākums "SPORTS NEŠĶIRO" - kā palīdzēt mūsu izcilajiem sporta veterāniem?

© Pixabay

"Latvijas olimpiešu sociālais fonds" (LOSF) rīko sporta veterānu - olimpisko spēļu laureātu tikšanos, veltītu Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadienai. Bijušos sportistus uzrunās Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Jānis Buks un LOSF valdes priekšsēdētāja Gunta Vlasenko. Pasākumā paredzēts iepazīstināt ar LOSF jauno stratēģiju, kas saistīta ar bijušo sportistu sociālo problēmu risināšanu un materiālo atbalstu. Tāpat, pasākuma laikā fonds iepazīstinās ar jauno valdi.

Jau rīt, Latvijas Sporta muzejā, norisināsies Latvijas izcilajiem sporta veterāniem veltīts pasākums "Sports nešķiro". Pasākums tiek rīkots Latvijas proklamēšanas 105.gadadienas noskaņās un skars būtiskas tēmas - kā izcilajiem sporta veterāniem klājas tagad un kādu atbalstu varam tiem sniegt. Pasākumā piedalīsies olimpiskie čempioni Jānis Ķipurs, Dainis Kūla, Vera Zozuļa, Ivans Klementjevs, vicečempioni Zintis Ekmanis, Vsevolods Zeļonijs, Dimants Krišjānis, Artūrs Garonskis, Eiropas čempiones Daina Šveica un Maija Kaufmane, pasaules čempione Emīlija Sonka un citi Latvijas izcilākie sportisti.

Tikšanās laikā LOSF iepazīstinās ar fonda jauno valdi - Ati Strengu un Agru Brūni. Jaunā valde ievēlēta šī gada augustā un turpinās iepriekšējās valdes iesāktos darbus sporta veterānu atbalstam.

Latvijas Sporta muzejs ir vienīgais valsts muzejs, kas krāj, apkopo un popularizē Latvijas sporta vēstures notikumus, datus par personībām, sporta relikvijas un inventāru.

Latvijas Olimpiešu sociālais Fonds (LOSF) ir Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) strukturvienība, kas uzsāka savu darbību 1990.gadā pēc divkārtējās olimpiskās čempiones Uļjanas Semjonovas iniciatīvas. Kopš 1996.gada darbojas kā atklātais sabiedriskais fonds. LOSF nodarbojas ar izcilo Latvijas sportistu - Olimpiešu sociāli un finansiālo atbalstu, palīdzot nodrošināt cilvēka cienīgu dzīvi arī vecumdienās. Līdz ar aprūpējamo skaita pieaugumu, nepieciešamos naudas līdzekļus piešķir no Valsts sporta budžeta un piesaista privātos ziedotājus. Kopš 2004.gada LOK ir kļuvusi par vienīgo dibinātāju nodibinājumam "Latvijas Olimpiešu sociālais fonds", veicinot solidaritāti un saiknes saglabāšanu starp Olimpiešu paaudzēm.