Svētdiena, 21.aprīlis

redeem Anastasija, Marģers

arrow_right_alt Sports

Starptautiskā Olimpiskā komiteja noraida Putina apsūdzības

© SCANPIX

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piektdien noraidīja Krievijas prezidenta Vladimira Putina apsūdzības par SOK etnisko diskrimināciju pret Krievijas un Baltkrievijas sportistiem pirms 2024.gada Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Jau ziņots, ka Krievija un Baltkrievija nav saņēmušas ielūgumus piedalīties Parīzes spēlēs, taču abu valstu sportistiem ir atļauts startēt Parīzē kā neitrālajiem atlētiem.

"Dalība olimpiskajās spēlēs nekādā gadījumā nav cilvēktiesības, un nesenie Olimpiskās hartas grozījumi ar to nav saistīti," teikts SOK paziņojumā.

"Mēs kategoriski noraidām apsūdzības, ka šie pasākumi ir etniskā diskriminācija," paziņoja SOK.

12.oktobrī SOK par Krievijas 5.oktobrī veikto okupēto Ukrainas teritoriju Doneckas, Hersonas, Luhanskas un Zaporižjas reģionālo sporta organizāciju, kas ir Ukrainas Olimpiskās komitejas pārraudzībā, iekļaušanu savā sastāvā piemēroja Krievijas Olimpiskajai komitejai diskvalifikāciju, kas ir stājusies spēkā līdz ar lēmuma pieņemšanas brīdi.

SOK valdes uzskatīja, ka pārkāpjot SOK atzītās Ukrainas Olimpiskās komitejas teritoriālo integritāti, ir pārkāpta arī Olimpiskā harta.

Krievijas un Baltkrievijas sportistu atstādināšanu no sacensībām izraisīja Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā 2022.gada 24.februārī.

Parīzes olimpiskās spēles 32 sporta veidos notiks no 2024.gada 26.jūlija līdz 11.augustam.