Ceturtdiena, 18.aprīlis

redeem Jadviga, Laura

arrow_right_alt Sports

Krievijas U-17 futbola izlases netiks iekļautas nākamā gada Eiropas čempionātu kvalifikācijā

© Pexels.com

Krievijas U-17 vīriešu un sieviešu futbola izlases netiks iekļautas nākamā gada Eiropas čempionātu kvalifikācijā, otrdien paziņoja Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA).

Septembrī UEFA ar savu lēmumu pavēra iespēju Krievijas U-17 vīriešu un sieviešu izlašu dalībai starptautiskos turnīros. Pēc UEFA lēmuma vismaz 12 no 55 UEFA loceklēm, tajā skaitā Latvija, paziņoja, ka neaizvadīs mačus pret Krievijas izlasēm.

Balstoties uz UEFA lēmumu, Krievijas U-17 komandas, kas spēlēs bez nacionālajiem simboliem un mačus aizvadīs ārpus Krievijas robežām, var tikt atjaunotas pat tad, ja jau notikušas kvalifikācijas turnīru izlozes.

Tikmēr Ukrainas Futbola federācija (UAF) otrdien pauda pateicību tiem partneriem Eiropā, kuri pretojās UEFA vēlmei atjaunot Krievijas izlases sacensībās.

"Ir svarīgi, lai teroristu valsts pilnībā atbildētu par saviem noziegumiem, un tas attiecas arī uz futbolu. Šajā ziņā nevajadzētu būt nekādiem kompromisiem. Jāsaprot, ka šis nebūs Krievijas pēdējais mēģinājums atgriezties uz starptautiskās futbola skatuves," UAF paziņojumā citēts organizācijas viceprezidents Vadims Kostjučenko.

Kvalifikācijas nākamā gada meistarsacīkstēm sāksies jau šonedēļ un, kā ziņo UEFA, nav atrasts risinājums, kā ļaut šīm izlasēm piedalīties atlasē.

UEFA ieskatā "bērnus nevarot sodīt par rīcību, par kuru pilnībā atbildīgi ir pieaugušie". UEFA prezidents Aleksandars Čeferins uzskata, ka diskvalifikācija liedz jaunajiem sportistiem pamattiesības uz izaugsmi un ir diskriminējoša pret viņiem.

Krievijas pieaugušo izlasēm un klubiem diskvalifikācija paliks spēkā līdz tiks izbeigta karadarbība Ukrainā, teikts UEFA paziņojumā.

Agresorvalstij Baltkrievijai UEFA nav piemērojusi diskvalifikāciju un tās izlases jau var piedalīties turnīros.