Ceturtdiena, 18.aprīlis

redeem Jadviga, Laura

arrow_right_alt Sports

Latvija 2027.gadā uzņems Eiropas U-17 futbola čempionāta finālturnīru [papildināts 17:25]

© Dmitrijs Suļžics/F64

Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) izpildkomiteja otrdien izvēlējās Latvijas Futbola federāciju (LFF) kā 2027.gada Eiropas U-17 čempionāta finālturnīra puišiem rīkotāju, informē LFF.

Šis kļūs par lielāko un nozīmīgāko futbola turnīru, kura rīkošana uzticēta Latvijai.

Eiropas čempionāta finālturnīrā U-17 vecuma grupā piedalās kontinenta 16 spēcīgākās izlases, kurās pulcētas Eiropas un pasaules futbola nākotnes lielākās zvaigznes. Atlase uz 2027.gada finālturnīru, kurā piedalīsies 2010.gadā un vēlāk dzimuši spēlētāji, sāksies gadu iepriekš, bet Latvijai kā turnīra rīkotājai garantēta vieta starp dalībniekiem.

Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV) tviterī apsveicis LFF. Mērs norāda, ka šī ir izcila iespēja Latvijas jaunatnes futbola izlasei sevi parādīt finālā starp labākajiem Eiropā.

"Rīgai liels gods būt čempionāta namamātei kopā ar Jūrmalas un Jelgavas pašvaldībām," piebilda Ķirsis.

LFF pieteikums finālturnīra organizēšanai paredz, ka spēles uzņems "Skonto" stadions un Nacionālais stadions "Daugava" Rīgā, "LNK Sporta parka" Rīgā, Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadions Jelgavā un Jūrmalas pilsētas stadions "Sloka".

Iepriekš LFF izvēlēta kā rīkotāja 2019.gada Eiropas U-19 čempionāta finālturnīram telpu futbolā un 2022.gada UEFA telpu futbola Čempionu līgas finālturnīram. Tāpat LFF ir starp pretendentēm uz 2026.gada Eiropas telpu futbola čempionāta finālturnīra organizēšanu.

Neviena no Latvijas jaunatnes izlasēm līdz šim nav spēlējusi Eiropas čempionāta finālturnīrā, taču vairākas komandas bijušas šim mērķim tuvu. Latvijas U-17 valstsvienība piecas reizes sasniegusi kvalifikācijas sacensību elites kārtu, tai skaitā pērn.