Šķēpmetējam Gailumam otrā vieta sacensībās Japānā

© Romāns Kokšarovs/F64

Latvijas šķēpmetējs Patriks Gailums svētdien Jokohamā izcīnīja otro vietu Pasaules Vieglatlētikas savienības ("World Athletics") zelta līmeņa sacensībās, kamēr Līna Mūze ierindojās astotajā pozīcijā.

Savu tālāko metienu Gailums veica pēdējā sērijā, kad šķēpu raidīja 79,67 metru tālumā. Visi viņa metieni bija ieskaitīti, bet nepārsniedza 80 metru robežu (67,96-73,10-71,99-77,41-76,07-79,67).

Par uzvarētāju kļuva Japānas šķēpmetējs Genki Deans, kurš savā labākajā mēģinājumā sasniedza 82,03 metrus, bet trešais ar 78,99 metriem bija vēl viens mājinieks Kendži Ogura. Startēja astoņi šķēpraiži no Japānas, Latvijas, Austrālijas, Francijas un Taivānas.

Sieviešu sacensībās Mūze pie ieskaitīta rezultāta tika tikai otrajā sērijā un 59,23 metru tāls raidījums viņai deva astoto pozīciju no deviņām šķēpmetējām.

Ar 64,10 metru tālu metienu uzvarēja austrāliete Makenzija Lita, otro vietu ieņēma jaunzēlandiete Torija Pītersa (63,26), bet trešā bija cita Austrālijas šķēpmetēja, divkārtējā pasaules čempione Kelsija Lī Bārbere (61,95). Aiz godalgotajām pozīcijām bez Mūzes palika vēl piecas Japānas sportistes.