Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Sports

Latvijas handbolisti arī otrajā mačā zaudē Itālijai

© Pixabay

Latvijas vīriešu handbola izlase svētdien Valmierā 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē ar rezultātu 23:29 (12:14) zaudēja Itālijas valstsvienībai.

Apakšgrupā pirmo vietu ieņem Francija, kas uzvarējusi visās četrās spēlēs un tikusi pie astoņiem punktiem, tālāk ar četriem punktiem četrās spēlēs ir Polija un Itālija, bet Latvija piedzīvojusi četrus zaudējumus un ir bez punktiem.

Svētdienas spēlē latviešiem rezultatīvākais ar astoņiem precīziem metieniem bija ikdienā Itālijā spēlējošais Māris Veršakovs, bet četrus vārtus guva Ralfs Geislers. Uzvarētājiem pa pieciem vārtiem bija Leo Prantneram un Džanlukam Dapiranam.

Metienu skaits abām izlasēm bija līdzīgs (43/46), taču pretiniekiem bija labāka realizācija (53%/63%).

Oktobrī notikušajos pirmajos divos Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačos Latvija izbraukumā ar 18:35 zaudēja olimpiskajai čempionei Francijai un mājās ar 19:37 piekāpās Polijai. Ceturtdien Peskārā Latvija piekāpās itāļiem ar 23:36.

Savukārt Itālijas handbolisti pirms spēles ar latviešiem ar 29:40 zaudēja francūžiem un ar 23:30 atzina Polijas pārākumu.

Komandas galvenajam trenerim Davoram Čuturam palīdz Alvaro Senovilja Estevans un Arnolds Straume.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies katras apakšgrupas divas labākās vienības un četras labākās trešo vietu ieguvējas.

2024.gada Eiropas čempionāts no 12. līdz 28.janvārim norisināsies Vācijā.

Latvijas vīriešu handbola izlases sastāvs:

vārtsargi - Artūrs Kuģis (Dobeles "Tenax"), Edgars Kukša ("Aurich", Vācija), Rolands Ļebedevs ("Hordur", Islande);

kreisā mala - Ričards Juzups, (Dobeles "Tenax"), Kristiāns Ingus Jonuška, Renārs Grebeņņikovs (abi - "ASK Zemessardze"/LSPA);

labā mala - Linards Usāns (Dobeles "Tenax), Andis Bors (MSĢ);

līnijas spēlētāji - Antons Šuleiko (Dobeles "Tenax"), Jevģenijs Rogonovs (MSĢ), Artūrs Meikšāns (Pelvas "Serviti", Igaunija);

kreisie ārējie - Ralfs Geislers ("Lippe II", Vācija), Roberts Rancāns ("ASK Zemessardze"/LSPA);

saspēles vadītāji - Māris Veršakovs ("Brixen", Itālija), Rauls Erlends Serafimovičs (MSĢ), Kristers Rihards Ozols ("ASK Zemessardze"/LSPA);

labie ārējie - Guntis Piļpuks ("Hordur", Islande), Valdis Kalniņš (MSĢ).