Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Sports

Ozoliņš svin iespaidīgu uzvaru Latvijas tenisistu Deivisa kausa duelī ar Izraēlu

© Romāns Kokšarovs / F64

. Latvijas un Izraēlas vīriešu izlašu cīņa Deivisa kausa Pasaules pirmās grupas "play-off" kārtas duelī sestdien "Arēnā Rīga" sākās ar Latvijas tenisista Kārļa Ozoliņa graujošu uzvaru.

Ozoliņš (ATP rangā dalīta 1215.) ar 6-0, 6-3 apspēlēja Edanu Lešemu (359.).

Pirmajā setā Ozoliņš, kurš uzvaru mačā svinēja 57 minūšu laikā, otrajā geimā svinēja uzvaru, pretiniekam ar savu servi neuzvarot ne izspēlē.

Ceturtajā geimā punkts tika gūts ar otro breikbumbu, bet sestajā geimā - ar pirmo.

Otrajā setā, ko arī ar servi uzsāka mājinieks, abi tenisisti uzvarēja savas serves geimus līdz sestajam geimam, kaut arī ceturtajā viena breikbumba bija Ozoliņam.

Tas arī izšķīra seta likteni, jo līdz mača beigām abi tenisisti uzvarēja savas serves geimus, devītajā geimā Ozoliņam panākot trīs mačbumbas pēc kārtas un ar sitienu no ērtās puses laukuma kreisajā stūrī sagādājot Latvijai vadību mačā ar 1-0.

Ozoliņš labāk servēja, sagādādams astoņus "eisus", kamēr pretiniekam tas neizdevās ne reizi.

Viņš laukumā trāpīja 76% pirmo servju, uzvarēdams 90% izspēļu.

Arī otro servju izspēlēs mājiniekam bija ievērojams pārsvars (50% jeb piecas no desmit uzvarētām izspēlēm pret 20% jeb 3/15 Lešemam).

Latvietis izmantoja četras no sešām breikbumbām, pretiniekam nedodams nevienu breikpunkta iespēju.

Visā spēlē Ozoliņš uzvarēja 55 no 82 izspēlēm.

Otrajā sestdienas cīņā kortā dosies Ernests Gulbis (289.) ar Danielu Cukermanu (367.), maču tiešraidē translējot televīzijas kanālam LTV7.

Svētdien pirmais mačs būs dubultspēle, kurā paredzēts, ka Gulbis kopā ar Robertu Štrombahu spēkosies ar Saharu Simonu un Išai Olielu.

Atlikušajās vienspēlēs Gulbim paredzēta tikšanās ar Lešamu, bet Ozoliņam - ar Cukermanu.

Latvijas izlases sastāvā iekļauts Ernests Gulbis (ATP 289.), Roberts Štrombahs (486.), Kārlis Ozoliņš (dalīta 1215.), Miķelis Lībietis un Daniels Tens. Komandas kapteinis ir Deniss Pavlovs.

Šis Deivisa kausa mačs ir pēdējās spēles Latvijas izlasē labākajam Latvijas tenisistam Gulbim, kurš ir arī Latvijas Tenisa savienības (LTS) prezidents.

Izraēlas komandā pieteikti Edans Lešems (ATP 359.), Daniels Cukermans (367.), Išai Oliels (476.), Sahars Simons (661.) un Orels Kimhi (720.).

Septembrī Latvijas tenisisti Lielupē Pasaules otrās grupas duelī ar 3-2 uzvarēja Dominikānas Republiku. Tikmēr Izraēla pirmās grupas duelī ar 1-3 atzina Čehijas pārākumu.

Izraēla pasaules rangā atrodas 34.vietā, bet Latvija ieņem 55.vietu.

Mača uzvarētāji nākamo spēli aizvadīs Pasaules pirmajā grupā, bet zaudētāji - otrajā grupā.

Septembrī Latvijas tenisisti Lielupē Pasaules otrās grupas duelī ar 3-2 uzvarēja Dominikānas Republiku. Tikmēr Izraēla pirmās grupas duelī ar 1-3 atzina Čehijas pārākumu.

Biļetes uz Deivisa kausa spēlēm iespējams iegādāties biļešu tirdzniecības vietnē "aula.lv".

Deivisa kauss ir galvenās tenisa sacensības vīriešu izlasēm, ko organizē Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) jau kopš 1900.gada. Sākotnēji tās tika organizētas kā sacensības starp ASV un Lielbritānijas izlasēm, bet šobrīd tās ir lielākās ikgadējās starptautiskās komandu sacensības. Latvijas izlase šajā turnīrā piedalās kopš 1993.gada.