Ceturtdiena, 30.marts

redeem Igmārs, Ilgmārs, Nanija

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Sports

Divniekam Bots/Plūme trases rekords Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā Siguldā un līderpozīcijas pēc pirmā brauciena

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Latvijas divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Siguldā Pasaules kausa kamaniņu sportā ceturtajā posmā laboja trases rekordu un pēc pirmā brauciena ieņem pirmo vietu, piektajā vietā ierindojoties otrai Latvijas ekipāžai Eduards Ševics-Miķelševics/Lukass Krasts.

Bots ar Plūmi trasi veica 41,361 sekundē, par 0,124 sekundēm labojot nepilnus sešus gadus veco vāciešiem Toni Egertam un Sašam Benekenam piedrošo trases rekordu.

Vācieši braucienu aizvadīja pēdējie, bet trases vidū kļūdījās, sasniedzot vien ceturto labāko laiku un līderiem zaudējot 0,219 sekundes.

Viņi ierindojās tieši pirms otras latviešu ekipāžas Ševics-Miķelševics/Krasts, apsteidzot viņus par 89 sekundes tūkstošdaļām.

Otro vietu pēc pirmā brauciena 17 ekipāžu konkurencē ieņem vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Arlts, kuri līderiem zaudē 0,102 sekundes, bet trešie ir Itālijas pārstāvji Emanuels Rīders un Simons Kaincvaldners (+0,142).

Vēl sestdien noritēs arī sacensības sieviešu ekipāžām, bet svētdien ceturtais Pasaules kausa posms Siguldā noslēgsies ar vīriešu sacensībām, kurās startēs Kristers Aparjods un Gints Bērziņš, kā arī komandu stafeti.

Jau ziņots, ka Elīna Ieva Vītola sestdien Siguldā ieņēma otro vietu, piektajā vietā ierindojās Sigita Bērziņa un septītajā - Kendija Aparjode.

Pasaules kausa ceturtajā posmā startēt pieteikušies 134 sportisti no 19 valstīm - 36 sievietes, 36 vīrieši, deviņas sieviešu divvietīgās ekipāžas, kā arī 22 vīriešu divvietīgās ekipāžas.

Nedēļu vēlāk turpat Siguldā notiks Pasaules kausa sezonas piektais posms, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts.

No 27. līdz 29.janvārim Oberhofā kamaniņu braucēji cīnīsies par godalgām pasaules čempionātā, bet vēlāk paliks turpat Vācijā, kur būs nākamie divi Pasaules kausa posmi Altenbergā no 3. līdz 5.februārim un Vinterbergā no 10. līdz 12.februārim. Nākamajā nedēļas nogalē būs astotais posms Sanktmoricā, Šveicē, bet sezonas noslēgums iecerēts nedēļu vēlāk Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.