Piektdiena, 22.septembris

redeem Maigurs, Mārica, Māris

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Sports

Basketbola kluba "TTT Rīga" veikusi juridiskās formas maiņu

© Romāns Kokšarovs / F64

Šodien Rīgas dome atbalstīja basketbola kluba "TTT Rīga" juridiskās formas maiņu no nodibinājuma uz biedrību.

Kā uzsvēruši basketbola kluba pārstāvji, šādas izmaiņas nepieciešamas, pretējā gadījumā vadošajam sieviešu basketbola klubam "TTT Rīga" ir problēmas piesaistīt finansējumu kluba darbības nodrošināšanai.

Kā skaidrots domes deputātiem iesniegtajā informācijā, "TTT Rīga" komandas dalībai FIBA Eirolīgas turnīrā ir nepieciešami 600 000 eiro kā biedru iemaksa basketbola sezonā. Papildu 150 000 eiro ir privātā sektora finansējums. Līdz ar to vienai kluba sezonai nepieciešami 750 000 eiro.

Izveidojot biedrību un paplašinot biedru skaitu, būtu iespējams nepieciešamos 600 000 eiro nodrošināt caur biedru naudas iemaksām, attiecīgi, jo vairāk dibinātāju un biedru, jo mazāka biedru nauda.

Kā iespējamie kluba dibinātāji vai biedri tiek minēti līdzšinējā nodibinājuma veidotāji Rīgas pašvaldība, SIA "Rīgas satiksme", kā arī pašvaldības kapitālsabiedrības - SIA "Rīgas meži", SIA "Rīgas ūdens" un citas -, kā arī banku sektors.

Tiek norādīts, ka stabils, prognozējams un caurspīdīgs finansējums nodrošināšot "TTT Rīga" attīstību ilgtermiņā un ļaus sasniegt labākus rezultātus, kā arī sasniegt nospraustos mērķus sportā un jaunatnes sistēmas attīstībā.

Kā ziņots, basketbola klubs "TTT Rīga" 2022./2023.gada sezonā nestartēs ne Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgā, ne FIBA Eirokausā, aģentūrai LETA apstiprināja vienības ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs.

Klubs vairāk nekā gadu mēģinājis panākt, ka tā juridiskais statuss tiek mainīts no nodibinājuma uz biedrību, taču Rīgas dome laikus šādu lēmumu nepieņēma.