\\Sports

Daugavpilī latviešu valodu nezinošie treneri atstādināti no darba

 
©f64.lv, Romāns Kokšarovs

Valsts valodu nezinošie treneri Daugavpilī uz apmācību laiku atstādināti no darba, preses konferencē atklāja Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S).

Domes vadītājs skaidroja, ka Izglītības kvalitātes valsts dienests jau 2021.gadā veicis pārbaudes vairākās skolās, kur atklājušās nepietiekamas valodas zināšanas Daugavpils Individuālo sporta veidu skolas treneru vidū. Dienests pieprasījis, lai skolas vadība rīkotos.

Skola nosūtījusi darbiniekus uz apmācību. Pēc tam sekojusi vēl viena pārbaude, un atklājās treneri, kam nav atbilstošu valsts valodas zināšanu. Skolas vadībai tikusi pieprasīta stingrāka rīcība.

"Treneri, kuriem nav atbilstošu valsts valodas prasmju, nosūtīti mācīties. No darba ir atstādināti līdz brīdim, kamēr zināšanas atbildīs noteiktajam līmenim," skaidro Elksniņš.

Šobrīd tiekot darīts viss, lai palīdzētu treneriem iziet pārbaudi. "Daļa piekrita doties apmaiņas programmā uz citiem Latvijas reģioniem, lai mainītu savu darba vidi. Mūsu uzdevums ir palīdzēt pedagogiem," uzskata Elksniņš.

Jau ziņots, ka Daugavpils Individuālo sporta veidu skolā Valsts valodas centra (VVC) pārbaudē nepietiekamas latviešu valodas zināšanas bijušas 23 no 57 skolā strādājošajiem treneriem, kuri par to sodīti administratīvi, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

"Tos, kuri uz 1.septembri nespēs pierādīt valsts valodas zināšanas, darba devējam, skolai, būs jāatstādina no darba," LTV norādīja Daugavpils Individuālo sporta veidu skolas direktora pienākumu izpildītāja Kristīne Alžāne.

Reizē Alžāne pieļauj, ka daži no viņiem tomēr ir gatavi iet uz valsts valodas pārbaudes atkārtotu eksāmenu un pierādīt savas prasmes.

Pēc VVC pārbaudes rezultātu saņemšanas skolas iepriekšējā direktore iesniedza atlūgumu.

Jaunā direktora pienākumu izpildītāja sola, ka pedagogi, kas mācīs skolas audzēkņus, būs.

VVC pauž, ka šis ir bijis pēdējā laikā vērienīgākais konstatēto pārkāpumu skaits vienā iestādē, jo pārsvarā pārkāpumi tiek konstatēti attiecībā uz 10% darbinieku.