\\Sports

Zināms, kas Rīgā organizēs 2023.gada pasaules hokeja čempionātu

 
©F64

2023.gada pasaules hokeja čempionāta Rīgas grupu organizēs SIA "Hokeja akadēmija" Edgara Bunča vadībā, apstiprināja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis.

Jau vēstīts, ka piektdien Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongresā Somijā par 2023.gada pasaules čempionāta rīkotājām tika apstiprinātas Tampere un Rīga. Paredzams, ka čempionāts Rīgā un Tamperē noritēs no 2023.gada 12. līdz 28.maijam.

Sākotnēji uz čempionāta rīkošanu vēlējās pretendēt arī pirmās divīzijas A grupas pirmo divu vietu ieguvējas Ungārija un Slovēnija, taču otrdien IIHF Tamperi un Rīgu apstiprināja kā vienīgās kandidātes. Ungārija gan šonedēļ vēl centās atjaunot savu kandidatūru, cerot uz valdības atbalstu.

"Ungārija un Slovēnija uzstāja, ka gribētu rīkot čempionātu, taču neizpildīja visus nosacījumus, tāpēc IIHF Padome balsošanai virzīja tikai mūsu kandidatūru. Viņi šodien prezentēja savu kandidatūru un bija nopietni sagatavojušies, taču neizpildīja nosacījumus," teica Kalvītis, uzsverot, ka Rīga un Tampere tika atbalstītas vienbalsīgi.

Turpinājumā čempionāta rīkotājām paredzētas sarunas ar IIHF par līguma noslēgšanu un finansiālajiem nosacījumiem, kā arī savā starpā jāsadala pienākumi, stāstīja LHF prezidents. Turpmākajās nedēļās varētu būt arī lielāka skaidrība par to, cik liels finansējums nepieciešams no valsts.

"Latvijas pusei būs jāmaksā licences maksa, par kuru vēl jāpanāk vienošanās. Tāpat ir arī dažādas organizatoriskās izmaksas. Esam sabiedriskā organizācija un bez valsts palīdzības nevaram vienatnē sarīkot starptautiska mēroga sporta forumu. Tomēr izmaksas nav salīdzināmas ar 2021.gadu, kad vajadzēja uzņemt visas 16 komandas un veikt papildu ieguldījumus otras halles izveidē," stāstīja Kalvītis.

Pērn pasaules čempionātu un Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru Rīgā rīkoja SIA "Hokeja akadēmija", kurai tiks uzticēta arī nākamo meistarsacīkšu rīkošana.

""Hokeja akadēmija" darbojas un būs organizācija, kas Edgara Bunča vadībā rīkos arī nākamo čempionātu," apstiprināja Kalvītis.

Plānots, ka Rīgā norisināsies vienas apakšgrupas spēles un divas ceturtdaļfināla cīņas, bet Tampere uzņems otro apakšgrupu un pārējās izslēgšanas turnīra spēles. Apakšgrupu sadalījums būs atkarīgs ne tikai no ranga šī gada čempionāta noslēgumā, bet arī tā, kuras divas valstis rīkotājas vēlēsies redzēt savā grupā.

"Par to vēl neesam vienojušies un runāsim ar Somijas pusi. 2021.gadā atstājām iespaidu kā labi rīkotāji, tāpēc jau vairākas valstis mūs ir uzrunājušas, ka vēlas spēlēt Rīgā," teica Kalvītis.

Nākamā gada čempionāta rīkošanai nebūs nepieciešama arī jaunas treniņu halles izveide, jo šim nolūkam atbilstot pērn atvērtā "Daugavas" ledus halle.

Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ aprīlī IIHF padome atņēma Krievijai tiesības rīkot 2023.gada pasaules hokeja čempionātu Sanktpēterburgā.

Rīgā pasaules čempionāts elites divīzijā norisinājās arī 2006. un 2021.gadā.