VIDEO: Murjāņu sporta ģimnāzijā notikusi bobslejistu un skeletonistu atlase

© Ekrānuzņēmums

Murjāņu sporta ģimnāzijā notikusi bobslejistu un skeletonistu atlase, lai jaunie sportisti nākotnē varētu pārstāvēt Latviju starptautiskajās sacensībās. No visiem dalībniekiem, kuri izrādīja interesi, seši spēja izpildīt normatīvus un tika iekļauti pirmajā vasaras nometnē. Tas nenozīmē, ka viņi iekļūs Latvijas izlases sastāvā, ziņo portāls "ReTV".

Ar ātrumu un spēku Murjāņu sporta ģimnāzijā jaunajiem censoņiem vajadzēja apliecināt, ka spēj būt daļa no bobsleja vai skeletona komandas. Viens no pirmajiem pārbaudījumiem - jaunajiem sportistiem bija jāveic 30 metru sprinta skrējiens. Pēc 30 metru sprinta skrējiena bija jāstumj 100 kilogramus smags trenažieris. “Tā trenažiera stumšana - ar tīru sprintu būs par maz, spēkam ir jābūt. 100 kilogramu trenažiera stumšanā distance ir 30 metri. It kā tikai, bet mēs zinām - tas nav tik viegli. Ja mēs uz tām simtdaļām skatāmies, tad sagatavotībai kaut kādai jābūt, lai to rezultātu sasniegtu,” saka Daumants Dreiškans, bijušais bobsleja stūmējs.

Pasaules un olimpiskais čempions ReTV stāsta, ka novērojis - diemžēl jauno sportistu fiziskā sagatavotība arvien sarūk. “Arvien mazāk tādu lietaskoku, ko paņemt, ar ko turpināt strādāt, bet jāstrādā ar to, kas ir. Plinti krūmos nemetam un meklējam,” uzsver Daumants Dreiškans.

Pēc pārbaudēm Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis paziņo, kurš tiek iekļauts sastāvā. “Šobrīd seši, bet viņi tika uz pirmo nometni. Vēl nav ziemas sastāvā tikuši.” Mēs vienmēr skatāmies pēc kopējā bara, kāds ir. Tā maģiskā robeža vienmēr trenažiera stumšanai ir piecas sekundes. Šoreiz bija tā, ka neviens nepastūma zem piecām sekundēm. Pozitīvais bija tas, ka tiešām bija gados jauni kadri. Izskatījās, ka viens otrs ir arī spēcīgs, viens otrs - nebija vispār speciāli darījis skriešanas un stumšanas virzienā. Laiks rādīs, kā viņi varēs adaptēties, kā viņi varēs pielāgoties un kā varēs uzlabot rezultātus.”

Artūrs un Raimonds ir divi no sešiem dalībniekiem, kuri vasarā varēs trenēties. Abi norāda, ka jūtas priecīgi un ka ir mērķi nokļūt profesionālajā sportā.

Visiem sešiem sportistiem Ventspils novadā būs vasaras nometne. Ja jaunie sportisti izturēs un būs vēlme turpināt, tad sekos vēl viena nometne nākamajā mēnesī un tā līdz oktobrim, kad treniņi sāksies Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē.

Svarīgākais