Latvijas ratiņkērlinga izlase uzvar Pekinas paralimpisko spēļu trešajā spēlē

© Ansis Ventiņš

Latvijas ratiņkērlinga izlase svētdien izcīnīja uzvaru Pekinas paralimpisko spēļu trešajā spēlē.

Latvijas ratiņkērlingisti ar rezultātu 8:4 pārspēja Slovākijas valstsvienību.

Pirmajā endā punktu guva pretinieki, bet otrajā Latvija divus atguva un izvirzījās vadībā. Nākamajos divos pašu kļūdas deva pretiniekiem trīs punktus, pēc tam sekoja viens punkts piektajā endā, bet sestajā un septītajā tuvāk centram bija pieci Latvijas izlases akmeņi, tādējādi tika panākts 8:4. Astotajā endā, kad slovākiem vairs nebija cerību atspēlēties, komandas vienojās par spēles pārtraukšanu.

Ar divām uzvarām trīs spēlēs Latvijas izlase turnīra tabulā ieņem augsto trešo vietu.

Sestdien Latvijas izlase turnīru uzsāka ar uzvaru, ar 8:4 pieveicot Dienvidkoreju, bet svētdien pirmajā mačā ar 3:10 atzina Kanādas valstsvienības pārākumu.

Tikmēr Kanāda pirmajās spēlēs tika pie diviem panākumiem, ar 7:3 pārspējot Ķīnu un ar 8:4 - Šveici. Pārliecinošu panākumu izcīnīja arī Slovākija, kura ar 9:3 sagrāva ASV.

Spēlēm Latvijas komanda kvalificējās, 2019., 2020. un 2021.gada pasaules čempionātos sakrājot 15 punktus un ierindojoties astotajā vietā.

2020.gada pasaules vicečempione Kanāda kvalifikācijā sakrāja 23 punktus un pēc Krievijas izslēgšanas no spēlēm tajā ieņem otro vietu. Tikmēr Slovākija ar 15 punktiem bija nākamā aiz Latvijas.

Pēdējā pasaules čempionātā Kanāda ieņēma piekto, Latvija astoto un Slovākija desmito vietu.

2018.gada spēlēs uzvarēja Ķīna, apsteidzot Norvēģiju un Kanādu.

Pirmdien Latvija grupas turnīrā tiksies ar Igauniju un Zviedriju, otrdien ar Šveici un Norvēģiju, trešdien - ar ASV, ceturtdien - ar Lielbritāniju un Ķīnu.

Pēc Krievijas sportistu atstādināšanas no spēlēm ratiņkērlinga sacensībās ir palikušas 11 valstu komandas.

Četras labākās vienības iekļūs pusfinālā, kuru uzvarētāji cīnīsies par spēļu zeltu, bet zaudētāji - par bronzas medaļām.

Čempioni tiks noskaidroti 12.martā.

Kopumā sestdien zelta medaļu ieguvēji Pekinā tiks noskaidroti astoņās disciplīnās kalnu slēpošanā un distanču slēpošanā.

Ziemas paralimpiskās spēles Pekinā notiks no 4.marta līdz 13.martam.

Latvijas komandā ratiņkērlingā ir skips Poļina Rožkova, Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Aleksandrs Dimbovskis un Sergejs Djačenko, kā arī Latvijas ratiņkērlinga izlases galvenais treneris Arnis Veidemanis, izlases otrais treneris Rihards Jeske un fizioterapeite Signe Rinkule.

Svarīgākais