Latvijas ratiņkērlinga izlase Pekinas paralimpiskajās spēlēs tiksies ar Kanādu un Slovākiju

© Romāns KOKŠAROVS, F64 Photo Agency

Latvijas ratiņkērlinga izlase Pekinas paralimpiskās spēles šodien turpinās ar cīņu pret Kanādu un Slovākiju.

Pirmo cīņu pret Kanādu svētdien Latvijas ratiņkērlingisti aizvadīs plkst.8.35, bet otro ar Slovākiju - plkst.13.35 pēc Latvijas laika. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas septītais kanāls (LTV7).

Sestdien Latvijas izlase turnīru uzsāka ar uzvaru, ar 8:4 pieveicot Dienvidkoreju.

Šajā spēlē vēl Covid-19 ierobežojumu dēļ Latvijas izlase spēlēja četru cilvēku sastāvā, malā paliekot Aleksandram Dimbovskim, kuram, ierodoties Pekinā, tika konstatēts pozitīvs Covid-19 tests. Viņam jāatrodas izolācijā tam speciāli paredzētā viesnīcā līdz brīdim, kad divi Covid-19 testēšanas rezultāti ar vismaz 24 stundu starpību būs bijuši negatīvi.

Tikmēr Kanāda tikusi jau pie diviem panākumiem, ar 7:3 pārspējot Ķīnu un ar 8:4 - Šveici.

Pārliecinošu panākumu izcīnīja arī Slovākija, kura ar 9:3 sagrāva ASV.

Spēlēm Latvijas komanda kvalificējās, 2019., 2020. un 2021.gada pasaules čempionātos sakrājot 15 punktus un ierindojoties astotajā vietā.

2020.gada pasaules vicečempione Kanāda kvalifikācijā sakrāja 23 punktus un pēc Krievijas izslēgšanas no spēlēm tajā ieņem otro vietu. Tikmēr Slovākija ar 15 punktiem bija nākamā aiz Latvijas.

Pēdējā pasaules čempionātā Kanāda ieņēma piekto, Latvija astoto un Slovākija desmito vietu.

2018.gada spēlēs uzvarēja Ķīna, apsteidzot Norvēģiju un Kanādu.

Pirmdien Latvija grupas turnīrā tiksies ar Igauniju un Zviedriju, otrdien ar Šveici un Norvēģiju, trešdien - ar ASV, ceturtdien - ar Lielbritāniju un Ķīnu.

Pēc Krievijas sportistu atstādināšanas no spēlēm ratiņkērlinga sacensībās ir palikušas 11 valstu komandas.

Četras labākās vienības iekļūs pusfinālā, kuru uzvarētāji cīnīsies par spēļu zeltu, bet zaudētāji - par bronzas medaļām.

Čempioni tiks noskaidroti 12.martā.

Kopumā sestdien zelta medaļu ieguvēji Pekinā tiks noskaidroti astoņās disciplīnās kalnu slēpošanā un distanču slēpošanā.

Ziemas paralimpiskās spēles Pekinā notiks no 4.marta līdz 13.martam.

Latvijas komandā ratiņkērlingā ir skips Poļina Rožkova, Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Aleksandrs Dimbovskis un Sergejs Djačenko, kā arī Latvijas ratiņkērlinga izlases galvenais treneris Arnis Veidemanis, izlases otrais treneris Rihards Jeske un fizioterapeite Signe Rinkule.

Svarīgākais