Latvijas ratiņkērlinga izlase Pekinas paralimpiskās spēles uzsāk ar uzvaru pār Dienvidkoreju

© Ansis Ventiņš

Latvijas ratiņkērlinga izlase Pekinas paralimpiskās spēles sestdien uzsāka ar uzvaru pār Dienvidkoreju.

Latvijas izlase pārspēja Dienvidkoreju ar 8:4.

Pirmo endu Latvija beidza ar vienu akmeni "mājā", pēc otrā enda Dienvidkoreja izvirzījās vadībā ar 2:1, bet trešajā Latvija aplī atstāja trīs akmeņus - 4:2.

Ceturtpajā endā izdevās vienu punktu "nozagt", un pārtraukumā Latvija devās ar 5:2 vadību.

Abpusēji neveiksmīgi tika aizvadīts piektais ends, taču divus punktus tajā guva Dienvidkoreja, pietuvojoties līdz 4:5.

Nākamajā endā ar vairākiem precīziem metieniem izdevās panākt 7:4, pēdējā metienā skipam Poļinai Rožkovai izsitot no "mājas" centra pretinieku akmeni, bet septītajā endā izdevās "nozagt" vēl vienu punktu - 8:4.

Astotajā endā, kad "mājā" divus metienus pirms beigām bija divi Latvijas akmeņi, komandas vienojās spēli neturpināt.

Sestdien vēl mačā nevarēja piedalīties piektais Latvijas izlases spēlētājs Aleksandrs Dimbovskis, kuram, ierodoties Pekinā, tika konstatēts pozitīvs Covid-19 tests. Viņam jāatrodas izolācijā tam speciāli paredzētā viesnīcā līdz brīdim, kad divi Covid-19 testēšanas rezultāti ar vismaz 24 stundu starpību būs bijuši negatīvi.

Vēl sestdien Zviedrija ar 9:2 pārspēja Šveici, Kanāda ar 7:3 - Ķīnu un ar 8:4 - Šveici, Slovākija ar 9:3 - ASV un Norvēģija ar 7:5 - Lielbritāniju, kura ar 10:6 bija pārāka par ASV.

Latvijas ratiņkērlingisti ir vienīgie Latvijas sportisti Pekinā, taču jau paspējuši iegūt uzmanību ar savu atbalstu Ukrainai, kurā ir iebrukusi Krievija, un paziņojumu par nespēlēšanu pret Krievijas komandu. Pēc šī paziņojuma arī vairākas citas valstis atteicās spēlēt ar Krievijas izlasi, un ceturtdien IPC valde pieņēma lēmumu, ka Krievijas un Baltkrievijas sportisti tomēr nedrīkstēs piedalīties Pekinas spēlēs.

Pēc Krievijas sportistu atstādināšanas no spēlēm ratiņkērlinga sacensībās palika 11 valstu komandas.

Latvijas karognesēji spēļu atklāšanas ceremonijā bija izlases kapteine Poļina Rožkova un viens no ratiņkērlinga aizsācējiem Latvijā Ojārs Briedis.

Spēlēm Latvijas komanda kvalificējās, 2019., 2020. un 2021.gada pasaules čempionātos sakrājot 15 punktus un ierindojoties astotajā vietā. Dienvidkoreja ar 21 punktu finišēja vietu augstāk.

Svētdien Latvija grupas turnīrā tiksies ar Kanādu un Slovākiju, pirmdien - ar Igauniju un Zviedriju, otrdien ar Šveici un Norvēģiju, trešdien - ar ASV, ceturtdien - ar Lielbritāniju un Ķīnu.

Četras labākās vienības iekļūs pusfinālā, kuru uzvarētāji cīnīsies par spēļu zeltu, bet zaudētāji - par bronzas medaļām.

Čempioni tiks noskaidroti 12.martā.

Ziemas paralimpiskās spēles Pekinā notiks no 4.marta līdz 13.martam.

Latvijas komandā ratiņkērlingā ir skips Poļina Rožkova, Ojārs Briedis, Agris Lasmans, Aleksandrs Dimbovskis un Sergejs Djačenko, kā arī Latvijas ratiņkērlinga izlases galvenais treneris Arnis Veidemanis, izlases otrais treneris Rihards Jeske un fizioterapeite Signe Rinkule.