Silovs nesasniedz finālu olimpisko spēļu masu starta distancē [papildināts]

© Reuters/Scanpix/Leta

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs sestdien Pekinas olimpiskajās spēlēs sacensībās ar kopēju startu ieņēma devīto vietu pusfinālā un nekvalificējās finālsacensībām.

Silovs slidoja pirmajā no diviem pusfināliem un pirmajā starpfinišā tika pie trīs punktiem, taču pēc tam viņš noslīdēja uz 15.vietu.

Otrajā starpfinišā pie trīs punktiem tika nīderlandietis Svens Krāmers, bet trešajā starpfinišā vadībā izvirzījās japānis Seitaro Ičinohe.

Tuvojoties noslēdzošajiem apļiem, Silovs pakāpās uz 11.pozīciju, bet finišā, pieskaitot arī trīs gūtos punktus, viņš ieņēma devīto vietu, atpaliekot 0,96 sekundes no astoto vietu izcīnījušā japāņa Ičinohes.

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Silovam sacensības ar kopēju startu izvērtās identiski, pusfinālā ieņemot devīto vietu.

Jau ziņots, ka pēc olimpiskajām spēlēm Latvijas ātrslidotājs ir noskaņots beigt savu karjeru, tāpēc, visticamāk, šīs bija Silova pēdējās sacensības.

Pusfinālā 15 sportistu konkurencē bija jāveic 16 apļi. Pēc četriem, astoņiem un 12 apļiem starpfinišos sportisti saņēma trīs, divus un vienu punktu, bet finišā labākie tika pie attiecīgi 60, 40, 20, 10, 6, un 3 punktiem. Labākie astoņi iekļuva finālā.

Fināls notiks plkst.10.30. Tiešraidē sacensības vērot varēs Latvijas Televīzijas septītajā kanālā (LTV7).

Četrkārtējais olimpietis Silovs Pekinā startēja arī 1500 metru distancē, ierindojoties 24.vietā.

2010.gadā Silovs kļuva par pirmo sportistu, kas vienās olimpiskajās spēlēs piedalījies gan šorttrekā, gan ātrslidošanā, turklāt paveica to vienā dienā.

Svarīgākais