Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīra finālā spēlēs arī ROC hokejisti

© EPA/Scanpix/Leta

Pekinas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīra finālā Somijai pretī stāsies Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) hokejisti, kas pusfināla spēlē pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Zviedriju.

ROC uzvarēja ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0).

15 sekundes pēc otrā perioda sākuma Antons Slepiševs raidīja ripu Lāša Jūhansona sargātajos vārtos, bet trešā perioda septītajā minūtē Antons Landers panāca izlīdzinājumu.

Pagarinājumā abām komandām - jo īpaši Zviedrijas izlasei - bija vairākas vārtu gūšanas iespējas, tomēr neviena komanda vārtus neguva.

Uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā. Nevienai komandai neizdevās gūt pārsvaru, līdz astotajā metienu pārī precīzs bija Arsēnijs Gricjuks.

Pusfināla spēlē zviedri pa Ivana Fedatova sargātajiem vārtiem izdarīja 35 metienus, kamēr ROC hokejisti zviedru vārtsargu mēģināja pārspēt 41 reizi.

Zviedrija C apakšgrupas trīs spēlēs sakrāja septiņus punktus un ierindojās otrajā vietā, un tā automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā kā labākā otrās vietas ieguvēja. Ceturtdaļfinālā Zviedrijas hokejisti ar rezultātu 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) pārspēja Kanādas izlasi.

Savukārt ROC komanda ar septiņiem punktiem trīs spēlēs uzvarēja B apakšgrupā un automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā, kur ar 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) pārspēja Dāniju.

Krievu hokejisti pēc PSRS sabrukuma par olimpiskajiem čempioniem kļuvuši vienu reizi - pirms četriem gadiem, savukārt finālā spēlējuši arī 1998.gadā.

Pirmajā pusfināla spēlē piektdien Somijas hokejisti ar rezultātu 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) pārspēja Slovākiju. Somijas izlase olimpisko spēļu finālu līdz šim bija sasniegusi divas reizes. Finālspēlēs Somija 1988.gadā zaudēja PSRS izlasei, bet 2006.gadā - Zviedrijai.

Cīņa par bronzas godalgām būs sestdien, bet svētdien tiks aizvadīts mačs, kurā noskaidros olimpiskos čempionus.

2018.gada olimpiskajās spēlēs vīriešu hokeja turnīrā triumfēja ROC komanda, sudrabs tika Vācijai, bet bronzas godalgas izcīnīja kanādieši.

Olimpiskās spēles Pekinā norisinās no 4. līdz 20.februārim.