Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Sports

15 gadus vecā Krievijas daļslidotāja skaidro, kāpēc saņēmusi pozitīvu dopinga testu

© Sergei Bobylev/TASS/Scanpix/Leta

Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) daiļslidotāja Kamila Vaļijeva saņēmusi pozitīvu dopinga testu, jo neapzināti izdzērusi vectēva sirds medikamentus, otrdien paziņoja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK).

Kā zināms, Vaļijevai 25.decembrī ņemtajās dopinga analīzēs tika uziets aizliegtais preparāts trimetazidīns, par ko Starptautiskā testēšanas aģentūra (ITA) paziņoja 8.februārī.

Krievijas mediji norādīja, ka Vaļijevas ķermenī aizliegtā viela nonākusi, kad viņa netīšām padzērusies no tās pašas glāzes, kurā bija vectēva sirds medikamenti.

"Viņas arguments bija tāds, ka aizliegtā viela bijusi viņas vectēva zālēs," teica SOK pārstāvis Deniss Osvalds.

Pēc Sporta Arbitrāžas tiesas (CAS) lēmuma 15 gadus vecajai Vaļijevai atļauts piedalīties daiļslidošanas sacensībās sievietēm, kas sāksies otrdien.

ROC sportiste būs viena no galvenajām favorītēm uz uzvaru, tomēr apsūdzības dopinga lietošanā nav atceltas un iespējamais sods var tikt piemērots vēlāk.

Kā pirmdien paskaidroja CAS, lēmums ļaut startēt Vaļijevai pamatots ar "īpašiem apstākļiem", tostarp ņemts vērā, ka ROC sportiste ir "aizstāvāmā persona" - proti, nepilngadīga.

Tāpat CAS atzīmēja, ka šoreiz netika lemts par sportistes "vainu vai nevainību" dopinga lietā, kā arī par to vai ROC komandai pasniegt komandu sacensībās izcīnītās zelta godalgas. Par to tiks lemts citās CAS lietās.

Trimetazidīns ir vielmaiņas līdzeklis, kas paredzēts stenokardijas un reiboņu ārstēšanai. WADA to iekļāvusi aizliegto līdzekļu sarakstā, jo tas var palielināt asinsrites efektivitāti un vairot izturību.

Ja vēstīts, ka Vaļijeva ar ROC komandu, kurā startēja dueti Anastasija Mišarina/Aleksandrs Gaļļamovs un Viktorija Siņicina/Ņikita Kacalapovs, kā arī Marks Kondratjuks, 7.februārī izcīnīja zelta medaļu Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās komandām.

Tomēr sākotnēji paredzētā apbalvošanas ceremonija tā arī nav notikusi.

Krievijas sportisti olimpiskajās spēlēs nestartē ar savu karogu un himnu, bet gan kā ROC pārstāvji. Tāds aizliegums Krievijai noteikts saistībā ar agrākiem dopinga noteikumu pārkāpumiem un manipulācijām ar analīzēm.