Trešā neveiksme: Latvijas hokeja izlase zaudē Slovākijai

© Romāns Kokšarovs/F64

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīra trešajā mačā ar rezultātu 2:5 (1:1, 0:2, 1:2) cieta neveiksmi pret Slovākiju.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Ronalds Ķēniņš un Miks Indrašis.

Slovākijas hokejisti mērķtiecīgi sāka spēli, izmantojot katru iespēju mest pa Jāņa Kalniņa sargātajiem vārtiem, taču Latvijas vārtsargs spēli sāka ar veiksmīgi atvairītiem metieniem.

Arī Latvijas hokejistiem izdevās uzkavēties slovāku aizsardzības zonā, tomēr pie vārtu gūšanas iespējām neizdevās tikt.

Pēc spēlētām četrām minūtēm un desmit sekundēm pirmo noraidījumu nopelnīja Slovākija. Latvieši, spēlējot vairākumā, nespēja izkārtot vārtu gūšanas iespējas, kam sekoja bīstams pretinieku uzbrukums uz Kalniņa sargātajiem vārtiem, taču Latvijas vārtsargs pārliecinoši apturēja pretuzbrukumu, ķerot ripu tvērējcimdā.

Trešdaļas vidusdaļā Rihardam Bukartam neveiksmīgi pa seju trāpīja ripa, savainojot ausi, un hokejists devās uz ģērbtuvēm.

Spēles 11.minūtē pirmos vārtus ar metienu no tālas distances Slovākijas labā guva Martins Marinčins.

Savukārt 16.minūtē neizšķirtu panāca Ronalds Ķēniņš, kurš pēc Renāra Krastenberga un Rodrigo Ābola piespēlēm raidīja ripu vārtos.

Pirmā perioda turpinājumā abas komandas aktīvi devās pretuzbrukumos, taču vārti vairāk netika gūti.

Otrajā periodā Latvija uzreiz devās uzbrukumā un Krastenbergs izpildīja metienu par pretinieku vārtiem, tomēr ripa lidoja garām vārtiem.

22.minūtē pie noraidījuma par sitienu ar nūju tika Jānis Jaks. Slovākija lielāko daļu divu minūšu vairākuma pavadīja Latvijas aizsardzības zonā, bet Kalniņš turpināja glābt Latvijas valstsvienību no zaudētiem vārtiem.

Negūstot nopietnu savainojumu, otrajā periodā laukumā arī atgriezās Bukarts.

27.minūtē pretuzbrukumā devās divi Slovākijas hokejisti pret Jaku, un ripu Kalniņa sargātajos vārtos raidīja Peters Cehlāriks, panākot 2:1.

Neskatoties uz to, ka slovāki bija izvirzījušies vadībā, viņi turpināja doties ātrajos pretuzbrukumos, kamēr Latvijas hokejistiem neizdevās uz ilgāku laiku uzkavēties uzbrukuma zonā.

Slovākijas neatlaidīgie uzbrukumi rezultējās gūtos vārtos, kad 32.minūtē 3:1 panāca 17 gadus vecais Jurajs Slafkovskis.

Trešdaļas turpinājumā Latvijai grūtības sagādāja ilgstoša aizstāvēšanās savā aizsardzības zonā, kā arī slovāku ciešā aizsardzība, neļaujot Latvijai veidot uzbrukumus.

Otrā perioda pēdējā minūtē uzbrukumu mēģināja izveidot Bukarts, taču pēc neveiksmīgas piebremzēšanas tas izvērtās bez sekmēm.

Noslēdzošās trešdaļas trešajā minūtē vārtus guva Miks Indrašis, kurš vārtu priekšā pielaboja Ginta Meijas metienu un panāca 2:3.

Īsi pēc gūtajiem vārtiem latvieši tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Pēc veiksmīgas izspēles vārtu priekšā bija Nikolajs Jeļisejevs, tomēr viņam neizdevās raidīt ripu vārtos. Turpinoties vairākumam, Latvija vēl mēģināja veidot izspēli, taču ripu no aizsardzības zonas izraidīja slovāki.

50.minūtē divu vārtu pārsvaru slovākiem atjaunoja Peters Zuzins, kurš no tuvas distances pārspēja Kalniņu.

Trešdaļas turpinājumā Latvijas hokejistiem neizdevās tik veiksmīgi pozicionāli uzbrukumi, tomēr sanāca vairākkārt aizskriet ātrajos pretuzbrukumos.

Pēdējās divas minūtes Latvija spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem un latvieši vairākas reizes mēģināja pārspēt Slovākijas vārtsargu, tomēr savu komandu glāba Patriks Ribārs.

Sekundi līdz pamatlaika beigām ripu tukšos vārtos raidīja Tomāšs Jurčo un panāca 5:2.

Pa Kalniņa sargātajiem vārtiem tika izpildīti 33 metieni, kamēr Latvijas hokejisti meta 20 reizes pa Slovākijas vārtiem.

Lauris Dārziņš pēc gūtā savainojuma mačā pret Somiju šodien vēl nespēlē, tāpēc valstsvienības kapteiņa pienākumus uzņēmās Rodrigo Ābols.

Jau ziņots, ka pirmajā grupas spēlē Latvija ar 3:2 piekāpās Zviedrijai, kam sekoja zaudējums Somijai ar 1:3.

Latvijas izlasei Pekinā dažas dienas Covid-19 ierobežojumu dēļ nevarēja trenēties Rodrigo Ābols un Andris Džeriņš, bet trešdien uz Pekinu devās aizsargs Artūrs Kulda, taču viņam vēl jāiziet Covid-19 pārbaudes procedūras.

Vienīgajā pārbaudes spēlē pirms turnīra Latvijas izlase pirmdien ar 1:2 piekāpās Dānijas hokejistiem, maču vienas stundas garumā aizvadot treniņa režīmā. Vārtus Latvijai guva Ronalds Ķēniņš, bet pagarinājumā, kas tika spēlēts neatkarīgi no rezultāta pamatlaikā, - Mārtiņš Dzierkals.

2018.gada olimpiskajām spēlēm Latvija nekvalificējās. Latvija sesto reizi spēlē olimpiskajās spēlēs, augstāko vietu - astoto - ieņemot pirms astoņiem gadiem Sočos.

Triju grupu uzvarētājas un labākās otrās vietas ieguvējas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas komandas izslēgšanas spēlē noskaidros atlikušās ceturtdaļfināla dalībnieces.

Latvijas izlases sastāvs dalībai Pekinas olimpiskajās spēlēs:

vārtsargi: Ivars Punnenovs (Langnavas "Tigers", Šveice), Jānis Kalniņš (Vēkšes "Lakers", Zviedrija), Kristers Gudļevskis (Jēvles "Brynas IF", Zviedrija);

aizsargi: Oskars Cibuļskis, Ralfs Freibergs, Kristaps Zīle, Patriks Ozols (visi - Rīgas "Dinamo"), Jānis Jaks ("Soči", Krievija), Uvis Jānis Balinskis (Litvīnovas "Verva", Čehija), Nauris Sējējs ("La Chaux-de-Fonds", Šveice), Roberts Mamčics (Zlīnas "PSG Berani", Čehija);

uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Nikolajs Jeļisejevs, Mārtiņš Karsums, (abi - Rīgas "Dinamo"), Miks Indrašis, Rihards Bukarts (abi - Vladivostokas "Admiral, Krievija), Rodrigo Ābols ("Orebro", Zviedrija), Andris Džeriņš (Lincas "Black Wings", Austrija), Oskars Batņa (Mikeli "Jukurit", Somija), Deniss Smirnovs (Ženēvas "Servette", Šveice), Renārs Krastenbergs ("Villacher SV", Austrija), Mārtiņš Dzierkals (Pilzenes "Škoda", Čehija), Kaspars Daugaviņš ("Bern", Šveice), Ronalds Ķēniņš ("Lausanne", Šveice).