Ostapenko sasniedz Sanktpēterburgas "WTA 500" sērijas turnīra pusfinālu

© Romāns Kokšarovs / F64

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko piektdien sasniedza Sanktpēterburgas "WTA 500" sērijas turnīra pusfinālu.

Ostapenko, kura WTA rangā ieņem 25.vietu un turnīrā izsēta ar septīto numuru, pieveica Baltkrievijas tenisisti Aleksandru Sasnoviču (WTA 71.) ar 7-6 (7:5), 4-6, 6-3.

Pirmajā setā sesto geimu, servējot pretiniecei, Ostapenko uzvarēja, izmantojot pirmo breikbumbu - 4-2. Tomēr jau nākamajā geimā Sasnoviča atspēlējās, izmantojot pirmo no divām pēc kārtas breikbumbām, bet astotajā geimā panāca neizšķirtu - 4-4.

12.geimā Latvijas tenisistei bija viena setbumba, taču to neizdevās izmantot, un nācās spēlēt taibreiku.

Taibreikā pirmo izspēli uzvarēja Sasnoviča, uz ko Ostapenko atbildēja ar piecām uzvarētām izspēlēm - 5-1. Baltkrievietei vairākkārt raidot bumbiņu autā, tai skaitā pēdējā izspēlē, Ostapenko svinēja uzvaru setā ar 7-6 (7:5).

Otrajā setā Latvijas tenisiste jau pirmajā geimā ieguva divas pēc kārtas breikbumbas (40:15) un izmantoja otro no tām. Tomēr eeturtajā geimā baltkrieviete atspēlējās, šādā pašā situācijā realizējot jau pirmo breikbumbu - 2-2.

Piektajā geimā gan serve viņai nepalīdzēja pirmoreiz setā izvirzīties vadībā, jo ar pirmo breikbumbu vadību atkal atguva Ostapenko, turpinājumā abām sportistēm uzvarot savas serves geimos.

Atspēlējās ar Ostapenko palīdzību Sosnoviča astotajā geimā, kuru Latvijas pirmā rakete zaudēja "sausā", pieļaujot trīs dubultkļūdas - 4-4.

Līdzīga situācija bija desmitajā geimā, Ostapenko dāvinot pretiniecei trīs pēc kārtas breikbumbas. Atspēlēt izdevās vien divas - 6-4 Sasnovičas labā.

Trešajā setā, ko ar servi sāka Sasnoviča, ļoti garš padevās otrais geims. Tajā pēc 22 izspēlēm, kuru laikā baltkrievietei bija piecas breikbumbas, bet Ostapenko - četras geimbumbas, uzvarēja Latvijas tenisiste, pēc Ostapenko raidītās bumbiņas šķērsām laukumam Sasnovičai to sitot tīklā - 1-1.

Nākamo geimu Latvijas tenisiste zaudēja "sausā", bet ceturto uzvarēja par spīti vienai breikbumbai. Piektajā geimā viņa pirmoreiz izvirzījās vadībā šajā setā, realizējot pirmo breikbumbu, taču sestajā turpinājās problēmas, pašai servējot, un ar otro breikbumbu Sasnoviča izlīdzināja rezultātu - 3-3.

Septītajā geimā turpinājās servi uzņemošo spēlētāju panākumi, Ostapenko panākot 4-3 vadību.

Astotajā geimā Latvijas tenisiste atspēlēja trīs breikbumbas, panākot 5-3, bet 6-3 tika panākts jau ar pirmo mačbumbu.

Ostapenko Sanktpēterburgā jau nopelnījusi 185 pasaules ranga punktus.

Pusfinālā Latvijas pirmā rakete tiksies ar igaunieti Aneti Kontaveitu (WTA 9.), kura turnīrā izlikta ar otro numuru, vai Šveices tenisisti Belindu Benčiču (WTA 24.), kurai turnīrā ticis piektais numurs.

Abas tenisistes iepriekš savā starpā bija tikušās trīsreiz, vienmēr uzvarot Ostapenko. 2015.gadā Sanktpēterburgā abas tikās ITF W-60 sērijas turnīra pusfinālā, ar 1-6, 6-2, 6-4 uzvarot Latvijas tenisistei, kura vēlāk uzvarēja arī finālā. Pārējās divas reizes abas tikušās Vimbldonā. 2017.gadā pirmajā kārtā Ostapenko uzvarēja ar 6-0, 1-6, 6-3, bet gadu vēlāk astotdaļfinālā - ar 7-6 (7:4), 6-0.

Pirmajā kārtā Sanktpēterburgā Latvijas pirmā rakete uzvarēja Ķīnas tenisisti Sjiņjui Vanu (WTA 86.) ar 6-1, 6-4, bet otrajā ar 6-1, 6-2 - Vācijas tenisisti Andreu Petkoviču (WTA 65.).

Sasnoviča pirmajā kārtā ar 7-5, 4-6, 6-4 uzvarēja polieti MAgdu Lineti (WTA 45.), bet otrajā ar 6-2, 6-3 pārspēja rumānieti Žaklini Kristianu (WTA 58.).

Ostapenko sezonu sāka "WTA 500" turnīrā Sidnejā, kur pirmajā kārtā atzina pasaules ranga pirmā desmitnieka spēlētājas spānietes Paulas Badosas pārākumu. Pēc tam Austrālijas atklātajā čempionātā viņa tika līdz trešajai kārtai, kur piekāpās pasaules ranga ceturtajam numuram čehietei Barborai Krejčīkovai.

Tikmēr Baltkrievijas tenisiste sezonu sāka vienās no divām paralēli notiekošajām Melburnas "WTA 250" sērijas sacensībām, pēc divu kvalifikācijas kārtu pārvarēšanas iekļūstot finālā, kur piekāpās ASV pārstāvošajai Amandai Aņisimovai. Austrālijas atklātās meistarsacīkstes Sasnovičai gan beidzās jau pirmajā kārtā pēc 3-6, 6-1, 6-7 (5:7) zaudējuma kvalifikācijas sacensību veiksminiecei no Ķīnas Cjiņveņai Dženai.

Ostapenko Sanktpēterburgas turnīrā spēlē septīto reizi karjerā, 2018.gadā aizkļūstot līdz trešajai kārtai. Sasnoviča Sanktpēterburgā spēlē trešo reizi, 2017.gadā piedzīvojot zaudējumu kvalifikācijas sacensību pirmajā kārtā, bet iepriekšējā gadā tiekot līdz otrajai kārtai, kur ar 7-5, 3-6, 6-7 (2:7) tika zaudēts sacensību astotajam numuram mājiniecei Darjai Kasatkinai.

Ostapenko karjerā izcīnījusi četrus WTA turnīru uzvarētājas titulus, kamēr viņas pretiniece vēl nevar lepoties ar kādas šā ranga trofejas iegūšanu.

Jau ziņots, ka dubultspēlē pirmdien turnīra otrās raketes - Ostapenko duetā ar ukrainieti Ļudmilu Kičenoku - ar 6-2, 4-6, 2:10 zaudēja Rumānijas duetam Sorana Kirstija/Raluka Olaru.

Par dalību turnīrā Ostapenko nopelnīja vienu pasaules dubultspēļu ranga punktu.