Ceturtdiena, 28.marts

redeem Ginta, Gunda, Gunta

Tenisiste Bārtija pirmo reizi Austrālijā sasniedz "Grand Slam" finālu

© Scanpicx

Austrālijas tenisiste Ešlija Bārtija ceturtdien pirmo reizi karjerā sasniedza savās mājās notiekošā "Grand Slam" turnīra finālu.

Planētas pirmā rakete Bārtija pusfinālā ar rezultātu 6-1, 6-3 pārspēja amerikānieti Medisonu Kīzu, kura WTA rangā atrodas 51.vietā un nebija starp izsētajām tenisistēm.
Austrāliete dominēja kortā, maču noslēdzot 62 minūtēs. Sešās aizvadītajās kārtās Bārtija nav zaudējusi ne seta un kortā pavadījusi apmēram sešas stundas. Viņā līdz finālam zaudējusi tikai 21 geimā, kas "Grand Slam" turnīros ir ceturtais labākais sniegums aiz māsām Serēnas un Venusas Viljamsām.

Pēdējo reizi kāda no austrālietēm "Australian Open" finālā spēlēja pirms 42 gadiem, kad titulmačā piedalījās un zaudēja Vendija Tērnbula. Savukārt mājinieku uzvaru austrālieši nav piedzīvojuši kopš 1978.gada, kad vīru vienspēlēs titulu izcīnīja Kriss O'Nīls.

Vēlāk otrā pusfinālā tiksies poliete Iga Švjonteka (WTA 9.) un amerikāniete Daniele Kolinsa (WTA 30.).

Sezonas pirmais "Grand Slam" turnīrs - Austrālijas atklātais čempionāts - noslēgsies svētdien.