Otrdiena, 28.marts

redeem Ginta, Gunda, Gunta

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Sports

Vītola izcīna bronzas medaļu Eiropas čempionātā [papildināts]

© EPA/Scanpix/Leta

Latvijas kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola svētdien Sanktmoricas trasē Šveicē izcīnīja bronzas medaļu Pasaules kausa sezonas pēdējā posmā, kas vienlaikus ir Eiropas čempionāts.

Tikmēr Elīza Tīruma bija sestajā vietā un Pasaules kausa sezonu noslēdza kopvērtējuma piektajā pozīcijā, Sigita Bērziņa bija desmitā, bet Kendija Aparjode, atgriežoties trasē pēc traumas izārstēšanas, ierindojās 13.pozīcijā. Šādas pozīcijas latvietēm bija arī Eiropas čempionāta ieskaitē, kur uzvaras laurus plūca titulētā vāciete Natālija Geizenbergere.

Vītola kļuva par čempioni U-23 ieskaitē, bet Bērziņa izcīnīja ceturto vietu.

Vītola startēja ar 21.numuru 28 sportistu konkurencē un aizvadīja labu pirmo braucienu, finišējot 54,300 sekundēs. No turpmāk startējušajām sportistēm viņu pārspēja vien Geizenbergere, kura bija 0,169 sekundes ātrāka. Pirmo trijnieku noslēdza austriete Madeleine Egle, kura Vītolai zaudēja 0,076 sekundes.

Tīruma pirmajā braucienā bija septītā un no Geizenbergeres atpalika 0,467 sekundes, Bērziņa ar 0,582 sekunžu deficītu bija 13., bet vēl divas pozīcijas zemāk atradās Aparjode, kura bija 0,625 sekundes lēnāka par pirmā brauciena uzvarētāju.

Teicamu otro braucienu aizvadīja Egle, kura apsteidza Vītolu, latvietei braucienā uzrādot ceturto laiku. Tīruma bija sestā un uz šādu pozīciju pakāpās arī summā, Bērziņai astotais rezultāts ļāva pacelties uz desmito vietu, bet Aparjode otrajā braucienā bija 12.vietā.

Geizenbergere divu braucienu summā Egli pārspēja par 0,155 sekundēm, bet Vītola bija 0,266 sekundes lēnāka. Tīruma atpalika 0,745 sekundes, Bērziņa 0,951 sekundi, bet Aparjode - 1,063 sekundes.

Tīrumai šīs, visticamāk, bija pēdējās Pasaules kausa sacensības karjerā.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc deviņiem posmiem un sprinta sacensībām uzvaru svinēja vāciete Jūlija Taubica, kura iekrāja 979 punktus, Eglei bija 947 punkti, bet Geizenbergerei - 772 punkti. Tīruma ar 569 punktiem bija piektā, Aparjodei 333 punkti deva 12.vietu, Vītola ar 290 punktiem dalīja 15.pozīciju, Bērziņa ar 199 punktiem bija 22., bet Ulla Zirne ar 91 punktu ieņēma 31.pozīciju.

Pagājušajā gadā Siguldā notikušajā Eiropas čempionātā piekto vietu izcīnīja Vītola, bet viņai uzreiz sekoja Tīruma un Zirne, ieņemot attiecīgi sesto un septīto vietu.

Svētdien plkst.14. iecerētas sacensības komandu stafetē, kuras dalībnieku sastāvs būs zināms pirms brauciena. Sacensības tiešraidē pārraidīs kanāls TV4.

Piektdien divnieku sacensībās bronzu izcīnīja Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kuri uzvarēja U-23 ieskaitē, bet piekto vietu vietu ieņēma Andris un Juris Šici, kas viņiem kopvērtējumā deva otro vietu. Tikmēr Kristers Aparjods ieņēma Eiropas čempionātā izcīnīja sudraba godalgu, kas viņam ļāva arī Pasaules kausa kopvērtējumā ieņemt trešo vietu, bet Gints Bērziņš guva bronzu U-23 meistarsacīkstēs.

Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.