Trešdiena, 21.februāris

redeem Ariadne, Eleonora

arrow_right_alt Sports

Par mūža ieguldījumu Latvijas ziemas sportā Dainis Dukurs saņem Valsts prezidenta medaļu

© f64.lv, Vladislavs Proškins

19. janvārī Valsts prezidents Egils Levits Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē pasniedza Valsts prezidenta medaļu Dainim Dukuram, ilggadējam trases vadītājam, bijušajam bobslejistam, skeletona trenerim un šī sporta veida aizsācējam Latvijā, informē Valsts prezidenta kanceleja.

“Dukura kungs atnesa pasaules elpu uz Siguldu, un nu Siguldas gars iet tālāk pasaulē. Novērtēju viņa mūža darbu Latvijas ziemas sporta labā. Dainis Dukurs, nepagurstoši strādājot, ir iedibinājis augstus standartus sportā, vienlaikus izaudzinot arī divus dēlus - izcilus sportistus. Vēlu Jums visu to labāko!” pasniedzot Valsts prezidenta medaļu, sacīja Levits.

Dainis Dukurs, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris (2012), 2021. gadā izlolojis jaunāko Siguldas Sporta skolas interešu izglītības programmu “Skeletona akadēmija”. Tā ļauj jauniešiem ar talantu skeletona sportā pārstāvēt Latviju starptautiskās sacensībās visā pasaulē. Dainis Dukurs š. g. 24. janvārī atzīmēs 65 gadu jubileju.

Pārrunājot Siguldas bobsleja un kamaniņu trases attīstību, Valsts prezidents arī vēroja skeletonistu treniņu procesu mākslīgajā starta estakādē, tikās ar Martinu un Tomasu Dukuriem un Markusu Vinogradovu, lai pārrunātu gatavošanos olimpiskajam startam Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs, kā arī ar “Skeletona akadēmija” audzēkņiem. “Man ir liels gods šodien būt pie jums Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē īsi pirms Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm. Latvija sekos līdzi jūsu startiem! Mēs zinām, ka jums ir lielas izredzes un ka jūs cīnīsieties līdz galam,” teica Valsts prezidents.

Šodien Latvijas Olimpiskā komiteja publiski izziņos Latvijas delegācijas sastāvu XXIV ziemas olimpiskajām spēlēm, kas norisināsies no 2022. gada 4. februāra līdz 20. februārim Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.