\\Sports

Martins Dukurs EČ skeletonā pārliecinošā vadībā pēc pirmā brauciena; Tomass Dukurs ieņem astoto vietu

 
©Romāns Kokšarovs / F64

Martins Dukurs piektdien Sanktmoricas trasē Šveicē ir pārliecinošā vadībā Pasaules kausa (PK) posmā skeletonā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts (EČ), bet Tomass Dukurs ieņem astoto vietu.

T.Dukurs startēja trešais, sasniedzot trases rekordu - minūte un 7,69 sekundes. Tā kā trase katru gadu tiek veidota no jauna, arī trases rekords tiek fiksēts katru gadu. Tāpēc T.Dukurs, tāpat kā arī pārējie trīs pirmie braucēji, sasniedza trases rekordus.

Pēc visu sportistu finiša T.Dukurs ierindojās astotajā vietā, līderim - brālim M.Dukuram - zaudējot 0,68 sekundes.

LTV7 tiešraidē Latvijas izlases treneris Mihails Arhipovs bilda, ka T.Dukurs kļūdījies astotajā virāžā ("Shamrock"), kā arī varēja startā skriet nedaudz tālāk.

Uzreiz pēc Latvijas skeletonista trasē devās iepriekšējās sezonas PK posma uzvarētājs šajā trasē Vācijas braucējs Aleksandrs Gasners, kurš uzlaboja Tomasa rekordu par 0,23 sekundēm.

Par 0,03 sekundēm Gasneru apsteidza komandas biedrs Kristofers Grothērs, kurš brauca devītais, bet tūlīt aiz viņa startēja M.Dukurs.

Ar startu, tuvu trases rekordam (4,84) M.Dukurs, kurš trasē devās desmitais, izcili veica trasi, augstu uzstūrēja "Zirga pakava" virāžā un sasniedza jaunu trases rekordu, Grothēru apsteidzot par 0,42 sekundēm.

Starta rekordu (4,97 sekundes) pirmais sasniedza ar otro numuru startējušais šveicietis Ronalds Audersets. To pēc tam uzlaboja brits Mets Vestons (4,84), krievs Aleksandrs Tretjakovs ((4,83) un dienvidkorejieši Seungi Jungs (4,81) un Jiso Kims (4,78).

Aiz Martina pēc pirmā brauciena bija trīs vācieši - Grothērs, Gasners un Aksels Jungks (+0,52), kā arī krievi Vladislavs Semjonovs (+0,59) un Ņikita Tregubovs (+0,61), nākamo vietu ieņemot T.Dukuram.

Startēja 31 skeletonists.

M.Dukurs sezonu sāka ar otro un 11.vietu Īglsas trasē. Altenbergā viņš ierindojās trešajā vietā un svinēja uzvaru, pa vidu Vinterbergā bija ceturtais, Siguldā - otrais, bet pēdējā Pasaules kausa posmā Vinterbergā uzvarēja bēdīgi slavenās sacensībās, kurās tika atcelts pirmais brauciens.

T.Dukura aktīvā posmu secībā ir 16., 18., divas septītās pozīcijas, astotā vieta, karjerā otrā uzvara Siguldā un piektā vieta.

Pirms pēdējā posma Martinam Dukuram kopvērtējumā ir 1398 punkti un pirmā vieta, otrais ar 1359 punktiem ir vācietis Aksels Jungks, bet trešo vietu ar 1347 punktiem ieņem viņa tautietis Kristofers Grothērs. Tomasam Dukuram 1081 punkts dod astoto vietu.

Iepriekšējā sezonā Sanktmoricā uzvarēja vēl viens Vācijas braucējs Aleksandrs Gasners. Otro vietu ieņēma M.Dukurs, bet trešo - dienvidkorejietis Sungbins Juns. T.Dukurs ierindojās piektajā vietā.

Eiropas čempionāta medaļas iepriekšējā sezonā tika dalītas Vinterbergā. Uzvarēja krievs Aleksandrs Tretjakovs, otrais bija M.Dukurs, kuram pārtrūka 11 pēc kārtas uzvarētu Eiropas čempionātu sērija, bet trešais - mājinieks Gasners. T.Dukurs ieņēma sesto vietu.

Jau ziņots, ka sieviešu sacensībās Endija Tērauda PK vērtējumā finišēja 21.vietā, bet EČ - 12.vietā, 21.vietu ieņemot arī PK sezonas kopvērtējumā.

Sestdien notiks sacensības bobslejā divnieku ekipāžām, bet svētdien - četriniekiem.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus - skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.