Ķibermanis un Miknis ieņem trešo vietu Siguldas posma otrajās sacensībās divniekiem

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Oskara Ķibermaņa un stūmēja Matīsa Mikņa ekipāža svētdien Siguldā Pasaules kausa bobslejā divnieku sacensībās ierindojās trešajā vietā.

Ķibermanis ar Mikni pirmajā braucienā startēja ar 15.numuru un vairākkārt skāra trases apmales, divreiz to izdarot jau trases augšdaļā.

Tas latviešiem deva piekto vietu 0,37 sekundes aiz vāciešiem Frančesko Frīdriha un Torstena Margisa.

"Kaut ko pamainījām, bet tāpat patālu esam no labākā rezultāta," pēc brauciena tiešraidē Latvijas Televīzijas 7.kanālā teica Ķibermanis.

Otro vietu pēc pirmā brauciena ieņēma brita Breda Hola divnieks, kurš no Frīdriha atpalika par 0,06 sekundēm.

Trešā bija šveicieša Zimona Frīdli ekipāža, kas par 0,3 sekundēm atpalika no Frīdriha, bet par 0,05 sekundēm apsteidza austrieti Benjaminu Maieru un par 0,07 sekundēm - Ķibermani, kurš savukārt par vienu sekundes simtdaļu apsteidza vācieša Kristofa Hāfera ekipāžu.

Startēja 21 ekipāža, un pie otrā brauciena netika pēdējo vietu ieņēmušais austrieša Markusa Treihla, kurš savainojuma dēļ startēja bobā, divnieks.

Otro braucienu Ķibermanis veica labāk par pirmo, tobrīd ieņemot pirmo vietu, taču vēl bija jāstartē četriem divniekiem.

Maiers brauca ar lielākām kļūdām un palika aiz latviešiem. Lejasdaļā no 13.virāžas vairākas kļūdas pieļāva Frīdli, ļaujot Ķibermanim un Miknim kāpt uz goda pjedestāla.

Latvieši no uzvarētājiem Frīdriha un Margisa atpalika par 0,55 sekundēm, bet stabilākais abās sacensību dienās bija Hols, kurš otro dienu pēc kārtas ierindojās otrajā vietā, vācu ekipāžai zaudējot 0,06 sekundes.

Ceturtajā vietā 0,05 sekundes aiz latviešiem palika Maiers, piektais 0,08 sekundes aiz Ķibermaņa divnieka bija Frīdli, sestais 0,11 sekundes aiz latviešiem - olimpiskais vicečempions no Dienvidkorejas Jundžongs Vons.

Pēc sešām no astoņām sacensībām kopvērtējumā līderis ar 1253 punktiem ir Frīdrihs. Otro vietu ar 1137 punktiem ieņem Gaitjukevičs, bet trešais ar 1120 punktiem ir kanādietis Džastins Kripss.

Ķibermanis ar 800 punktiem ir 11.vietā. Emīlam Cipulim 286 punkti trijās sacensībās dod 23.vietu, bet Dāvis Kaufmanis ar 160 punktiem trijos mačos ir 27.pozīcijā 30 startējušo duetu vidū.

Sestdien Ķibermanis startēja kopā ar Dāvi Spriņģi. Latvijas labākais stūmējs Miknis novembra beigās guva ceļgala savainojumu un kopš tā laika nebija startējis sacensībās.

Sestdien Ķibermaņa un Spriņģa ekipāža aizvadīja nepārliecinošus braucienus un ieņēma astoto pozīciju, kamēr Emīls Cipulis ar Ivo Danu Kleinbergu bija 11.pozīcijā.

Uzvaras laurus plūca Krievijas pilots Rostislavs Gaitjukevičs ar stūmēju Mihailu Mordasovu, kamēr titulētajam vācietim Frančesko Frīdriham pārtrūka 11 uzvaru sērija divnieku sacensībās.

Pirms divām nedēļām notikušajā posmā Altenbergā Cipulis ieņēma 17.vietu, bet Ķibermanis izcīnīja 18.vietu.

Iepriekšējā sezonā Ķibermanis, nestartējot divos no 12 posmiem, kopvērtējumā ieņēma ceturto vietu aiz vācieša Frančesko Frīdriha un viņa tautieša Johannesa Lohnera, kā arī čeha Dominika Dvoržāka.

Sacensībās skeletonā Siguldas posmā dubultuzvaru svinēja latvieši, pirmo vietu ieņemot Tomasam Dukuram, bet otro - Martinam Dukuram.

Pagājušajā sezonā Siguldā tika aizvadīti divi Pasaules kausa posmi pēc kārtas, divas nedēļas nogales pēc kārtas sacenšoties bobslejā divniekiem. Visās četrās sacensībās uzvaru izcīnīja vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža. Starp Latvijas ekipāžām labāko rezultātu vienā no posmiem sasniedza Ķibermanis kopā ar Mikni, izcīnot otro vietu.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus - skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Pēc posma Siguldā notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē - Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Svarīgākais