Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Sports

"Rīga" 3x3 basketbolisti beidz dalību turnīrā

© lsm.lv / Ekrānuzņēmums

"Rīgas" 3x3 basketbola komanda sestdien Saūda Arābijas pilsētā Džidā cieta zaudējumu Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules tūres finālposma ceturtdaļfināla spēlē, beidzot dalību turnīrā.

"Rīga" piekāpās "Gagarin", kas turnīrā startē ar 11.numuru, ar 19:21.

Pirmos trīs punktus guva pretinieki, kam sekoja precīzs Mieža metiens no groza apakšas (1:3). "Gagarin" guva vēl četrus bezatbildes punktus, panākot jau sešu punktu pārsvaru.

Krūmiņš guva vienu punktu un realizēja arī soda metienu, samazinot deficītu līdz trīs punktiem (5:8).

Latvieši centās samazināt deficītu ar tālmetieniem, kuri nebija precīzi, "Gagarin" panākot 16:10 pārsvaru.

Trīs minūtes pirms spēles beigām ar divpunktu metienu "Gagarin" panāca 18:12 pārsvaru. Šajā brīdī Dmitrijs Čeburkins aizmeta garām divus soda metienus, kas tika piešķirti par septīto personisko pārkāpumu olimpiskajiem čempioniem.

Latvieši pietuvojās līdz 15:18, tad punktu guva pretinieki - 19:15 viņu labā.

Miezis iemeta tālmetienu - 17:19, taču "Gagarin" atbildēja ar viena punkta metienu - 20:17 pretinieku labā.

No diviem soda metieniem, arī pretiniekiem sasniedzot sešu pārkāpumu normu, Lasmanis realizēja abus - 19:20. Uz to Čeburkins atbildēja ar bumbas triecienu grozā no augšas, pabeidzot maču - 21:19 "Gagarin" labā.

"Gagarin" pusfinālā tiksies ar spēles "San Juan PCI Group" no Puertoriko (10.) un "Amsterdam" (5.) uzvarētājiem.

Otrā zarā ceturtdaļfinālā tiksies "Ub" no Serbijas (2.) ar "Antwerp" no Beļģijas (4.) un "Liman" no Serbijas (3.) ar "Lausanne" no Šveices (9.).

Turnīra pirmajā spēlē "Rīga" ar 21:19 pieveica "Lausanne", bet otrajā mačā olimpiskie čempioni ar rezultātu 20:14 pārspēja ASV vienību "Princeton" (8.), izcīnot uzvaru A apakšgrupā.

2021.gada sezonas laikā Pasaules tūres sacensībās piedalījās 48 komandas un 162 spēlētāji, no kuriem 16 ir olimpisko spēļu dalībnieki.

"Rīga" šogad Pasaules tūrē ir bijusi līdere spēlē izcīnīto punktu skaitā (19,8 punkti) un tika vērtēta kā šobrīd labākajā formā esošā komanda pasaulē. Pagājušā gada Pasaules tūres finālā "Rīgas" basketbolisti uzvarēja.

"Rīga" ar olimpiskajiem čempioniem sastāvā uzvarēja pēdējos divos Pasaules tūres posmos Abū Dabī un Mehiko. Iepriekšējos piecos posmos izdevās iekļūt labāko astoņniekā. Sezonas laikā "Rīgas" sastāvā, aizvietojot kādu no pamatsastāva spēlētājiem, vairākos posmos piedalījās arī Artūrs Strēlnieks un Guntars Strāķis.

Tieši Džidā pērn latvieši uzvarēja tūres finālā, bet par sezonas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Miezis.