Trešdiena, 17.aprīlis

redeem Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

arrow_right_alt Sports

Rīgas olimpiešus un paralimpiešus apbalvos kopumā ar vairāk nekā 60 000 eiro

© Romāns Kokšarovs/F64

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja šodien atbalstīja vairāk nekā 60 000 eiro piešķiršanu Rīgas olimpiešu un paralimpiešu apbalvošanai

Kā norāda Izglītības, kultūras un sporta departaments, šī gada vasarā Tokijā norisinājās XXXII vasaras Olimpiskās un XVI vasaras Paralimpiskās spēles, kurās piedalījās arī vairāki Rīgas pašvaldībā deklarēti sportisti, kurus plānots apbalvot par izciliem sasniegumiem.

Pludmales volejbolistiem Mārtiņam Pļaviņam un Edgaram Točam, kuri izcīnīja 4.vietu Olimpiskās spēles, katram piešķirs pa 7200 eiro. Viņu trenerim Genādijam Samoilovam piešķirs 3600 eiro.

Paralimpietei Diānai Dadzītei par sudraba medaļu diska mešanā un bronzas medaļu šķēpa mešanā piešķirs 20 000 eiro. Viņas fizioterapeitei Signei Rinkulei un apkalpojošā personāla pārstāvei Zanei Skujiņai piešķirs katrai pa 5000 eiro.

Paralimpietiem Aigaram Apinim par trešo vietu diska mešanā piešķirs 10 000 eiro, viņa trenerim Aldim Šūpolniekam un masierei Guntai Ozoliņai katram pa 2500 eiro.

Kā norādīts departamenta sniegtajā informācijā, līdzekļi sportistu apbalvošanai ir paredzēti speciālajā budžeta sadaļā. Taču ar šim mērķim piešķirto finansējumu vairāk nekā 41 000 eiro neesot pietiekams naudas balvu izmaksai.

Lai nodrošinātu naudas balvu izmaksu pilnā apmērā, tam paredzēts izlietot finansējumu