Sestdiena, 2.marts

redeem Laila, Lavīze, Luīze

arrow_right_alt Sports

Ar svinīgu ceremoniju Tokijā noslēgušās paralimpiskās spēles

© EPA/Scanpix/Leta

Ar svinīgu ceremoniju svētdien Tokijā tika noslēgtas paralimpiskās spēles, kas norisinājās no 24.augusta līdz 5.septembrim.

No Latvijas sportistiem paralimpisko spēļu noslēguma ceremonijā piedalījās lodes grūdējs Edgars Bergs.

Paralimpisko spēļu noslēguma ceremonijā bija dažādi priekšnesumi, video montāžas, gaismas šovi un mūzika. Ceremonijā piedalījās arī Japānas kroņprincis Fumihito.

Sportistu parādē tika pārstāvēta arī Afganistāna, no kuras diviem atlētiem izdevās aizbēgt pēc tam, kad Kabulā kontroli pārņēma islāmistu grupējums "Taliban".

Paralimpiskās spēles oficiāli tika noslēgtas tad, kas spēļu karogs tika nodots Parīzes pilsētas galvai Annai Idalgo. Nākamās vasaras paralimpiskās spēles uzņems Francijas galvaspilsēta.

"Kas par piedzīvojumu, kas par sportu, kas par spēlēm! Pretēji visām prognozēm mēs to paveicām," noslēguma ceremonijā teica Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) prezidents Endrū Pārsons.

Paralimpisko spēļu medaļu ieskaitē ar 96 zelta un kopā 207 godalgām uzvarēja Ķīna, kas aiz sevis atstāja 41 titulu un 124 medaļas izcīnījušo Lielbritāniju. Trešā ar 37 zelta un kopumā 104 medaļām bija ASV.

Latvija ar trīs sudraba un divām bronzas medaļām godalgu vērtējumā ieņēma 66.vietu. Kopumā medaļas izcīnīja 86 valstis.

Divas sudraba medaļas izcīnījis jātnieks Rihards Snikus ar zirgu "King of the dance", diska mešanā sudraba medaļa ir Diānas Dadzītes un bronza - Aigara Apiņa kontā, savukārt šķēpmešanā Dadzīte izcīnīja bronzu.

Latvijas komandu Tokijā pārstāvēja paravieglatlēti Apinis, Dadzīte, Edgars Bergs un Baiba Rorbaha. Jāšanas sportā iejādes disciplīnā piedalījās Snikus, peldēšanā Latviju pārstāvēja Jurijs Semjonovs, bet loka šaušanā startēja Ieva Melle.

Paralimpiskajām spēlēm bija jānotiek pērnvasar, taču Covid-19 pandēmijas dēļ tās tika pārceltas uz šo gadu.