\\Sports

NBA ģērbtuvēs atdalīs pret Covid-19 vakcinētos un nevakcinētos spēlētājus

 
©ZUMAPRESS.com/Scanpix/LETA

Basketbolisti, kuri nav saņēmuši Covid-19 vakcīnu, šosezon, iespējams, būs spiesti ievērot virkni noteikumu, kas neattiecas uz vakcinētajiem Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājiem, liecina ESPN rīcībā esošā informācija.

Jaunie NBA noteikumi pagaidām paredz, ka nevakcinētie spēlētāji ģērbtuvēs atradīsies iespējami tālāk no vakcīnu saņēmušajiem komandas biedriem.

NBA vadībai par jaunajiem noteikumiem vēl jāvienojas ar spēlētāju asociāciju (NBPA), taču jau tagad ir skaidrs, ka ārpus laukuma noteikumi nevakcinētiem spēlētājiem būs krietni striktāki.

Vēl noteikumos iekļauts punkts, kas spēļu un treniņu dienā nevakcinētajiem spēlētājiem paredz regulāru testu veikšanu. Atkarībā no komandas grafika spēlētājam dienas laikā var nākties nodot pat divus Covid-19 testus. Tikmēr vakcīnu saņēmušie spēlētāji nebūs spiesti katru dienu nodot testus. Viņus pārbaudīs vien tad, ja būs aizdomas par inficēšanos, kā arī gadījumos, ja konkrētais spēlētājs var tikt uzskatīta par kontaktpersonu.

Gadījumā, ja nevakcinētu spēlētāju atzīs par kontaktpersonu, basketbolistam obligāti būs jāievēro septiņu dienu izolācija. Savukārt vakcinētiem spēlētājiem negatīva rezultāta gadījumā pašizolācija nebūs jāievēro.

Ēšanas un komandas sapulču laikā noteikumi paredz divu metru atstati starp vakcinētiem un nevakcinētiem spēlētājiem. Lidojumu laikā nevakcinētie spēlētāji, visticamāk, sēdēs vietās, kas paredzētas komandu personālam, jo tā lidmašīnas daļa parasti ir mazāk piepildītas.

Pārbraucienos, kuros tiks izmantots autobuss, nevakcinētie spēlētāji brauks atsevišķā transportā.

Pagājušajā nedēļā NBA informēja visas komandas, ka personāls, kas spēļu dienā strādā aptuveni piecu metru rādiusā no spēlētājiem, ir pilnībā jāvakcinē. Tāpat zināms, ka šosezon visi NBA tiesneši būs saņēmuši Covid-19 vakcīnu.

NBA vadība arī lūko panākt vienošanos ar NBPA, kas ļautu pārbaudīt antivielu skaitu basketbolistu ķermenī pirms jaunās sezonas sākuma.

2021./22.gada NBA sezona sāksies 19.oktobrī. Regulārais čempionāts noslēgsies 10.aprīlī.