Sestdiena, 2.marts

redeem Laila, Lavīze, Luīze

arrow_right_alt Sports

Dadzīte: Aizmest 25 metriem pāri es sapņoju jau kopš 2017.gada

© Vladislavs PROŠKINS, F64 Photo Agency

Izcīnot Tokijas paralimpisko spēļu sudraba medaļu diska mešanā, izdevies paveikt vairāk nekā no sevis gaidīts, sarunā ar Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) preses dienestu teica Diāna Dadzīte. 

Jau ziņots, ka vieglatlēte Diāna Dadzīte piektdien Tokijas paralimpiskajās spēlēs diska mešanas sacensībās izcīnīja sudrabu, sagādājot Latvijai pirmo godalgu.

Dadzīte, kura startēja F55 veselības grupā, sudrabu ieguva sestajā mēģinājumā, kad rīku aizmeta 25,02 metru tālumā. Iepriekšējā mēģinājumā Dadzīte disku raidīja par 97 centimetriem tuvāk, sacensību beigās sasniedzot divus personīgos rekordus pēc kārtas.

Sacensības Dadzīte sāka ar 23,01 metru tālu metienu, sekoja 23,40, 22,31 un 23,10 metrus tāli raidījumi.

"Esmu izpildījusi vairāk nekā no sevis gaidīju. Latvija var! Diska mešanā necerēju vairāk par trešo vietu, jo zināju, ka konkurence ir sīva. Pirmais astotnieks ir ļoti tuvu viens otram. Es vienu brīdi sanervozējos, bet pateicu sev pāris vārdus, un pēc tā ceturtais metiens jau bija labāks, pēdējie divi bija vienkārši lieliski, un pēdējais - tur vispār nav ko teikt," pēc izcīnīta sudraba diska mešanā saka Dadzīte.

"Aizmest 25 metriem pāri es sapņoju jau kopš 2017.gada. Ir izdarīts liels darbs, un es esmu gandarīta, jo to paveicu viena un bez trenera," pēc starta pauž Dadzīte.

Uzvaru svinēja ķīniete Feisji Donga, kura disku aizmeta 26,64 metrus tālu un sasniedza jaunu Āzijas rekordu. Bronzas medaļa ar rezultātu 24,11 metri meksikānietei Rozai Marijai Gerero Kazaresai.

Diska mešanas finālsacensībās piedalījās 11 sportistes, no kurām Krievijas Olimpiskās komitejas komandas pārstāve Natālija Čebakova palika bez rezultāta.

Latvijas komandu diska mešanā sesto reizi pārstāvēs Aigars Apinis, Diāna Dadzīte savās otrajās paralimpiskajās spēlēs otro reizi metīs arī šķēpu. Lodes grūšanā ceturto reizi startēs Edgars Bergs, bet pirmo reizi paralimpiskajās spēlēs piedalīsies Baiba Rorbaha, kura startēs vālītes mešanas disciplīnā. Iejādē trešo reizi piedalīsies Rihards Snikus, bet viņa zirgam tās būs otrās paralimpiskās spēles.

Peldēšanā Latviju pārstāvēs Jurijs Semjonovs, kurš paralimpiskajās spēlēs piedalīsies pirmo reizi, bet loka šaušanā pieteikta Ieva Melle.

Latvijas sportistus atbalstīs treneri un asistenti Aldis Šūpulnieks, Gunta Ozoliņa, Ināra Aperāne, Maija Ukstiņa, Daria Tikhomirova un Agnese Rozīte un Haralds Lučkovskis. Sporta ārste būs Sandra Rozenštoka un fizioterapeite Signe Rinkule.

Latvijas delegācijas vadītāja ir Zane Skujiņa.

Šīs ir astotās vasaras paralimpiskās spēles pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kurās piedalīsies pašmāju sportisti.

Kopumā Tokijā šogad paralimpisko spēļu programmā iekļauti 22 sporta veidi - loka šaušana, badmintons, boča, kanoe airēšana, riteņbraukšana, paralimpiskā iejāde, futbols, golbols, galda teniss, teikvando, džudo, pauerliftings, airēšana, šaušana, sēdvolejbols, peldēšana, triatlons, ratiņbasketbols, ratiņpaukošana, ratiņregbijs, kā arī ratiņteniss.

Paralimpiskās spēles Tokijās norisināsies no 24.augusta līdz 5.septembrim.