\\Sports

Polija un Čehija piedāvājušas vīzas Baltkrievijas sprinterei Cimanouskai

 
©Reuters/Scanpix/Leta

Baltkrievijas olimpiskās izlases dalībniece, sprintere Kristina Cimanouskas, kas svētdien atteicās sēsties lidmašīnā uz Baltkrieviju, nakti pavadījusi Tokijas Hanedas lidostas viesnīcā, un Polija un Čehija piedāvājušas viņai vīzas, pirmdien paziņojusi Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK).

24 gadus veco vieglatlēti, kurai pirmdien būtu biji jāstartē 200 metru distancē, treneri svētdien nolēma steidzami nogādāt atpakaļ uz Minsku.

Sportiste iepriekš videoierakstā sociālajā tīklā "Instagram" paziņoja, ka izlases vadība bez viņas ziņas pēkšņi izlēmusi, ka viņai būs jāstartē arī 4x400 metru stafetes skrējienā, kurā nepietiekama dopinga testu skaita dēļ nevarēs piedalīties divas citas baltkrievu skrējējas. Cimanouska kritizēja šo lēmumu, vaicādama, kādēļ par sporta funkcionāru pieļautajām kļūdām jāatbild citiem, un ar to izpelnīdamās kaunināšanu Baltkrievijas oficiālajos medijos par "komandas gara trūkumu".

Svētdien viņai tika likts sakravāt mantas, lai ar lidsabiedrības "Turkish Airlines" reisu no Tokijas Hanedas lidostas atgrieztos Minskā. Baltkrievijas Olimpiskā komiteja vēlāk skaidroja, ka tas darīts saistībā ar ārstu atzinumu par sportistes "emocionālo un psihisko stāvokli", bet pati sprintere paziņoja, ka ārsti ar viņu nav runājuši.

Lidostā sportiste atteicās sēsties lidmašīnā un vērsās pēc palīdzības pie policijas.

SOK norādīja, ka uztur kontaktu ar Cimanousku un sportiste apliecinājusi, ka jūtas drošībā. Komiteja atklāja, ka tiek vestas sarunas par to, kādi būs nākamie soļi, un pieprasījusi paskaidrojumus no Baltkrievijas Olimpiskās komitejas.

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem par to, kāds būs nākamais SOK solis, komitejas preses pārstāvis sacīja, ka pašreiz vēl tiek vākta informācija par notikušo.

Vietējās baltkrievu kopienas loceklis, kas naktī sazinājies ar Cimanousku, ziņu aģentūrai "Reuters" sacīja, ka sportiste pēc ilgām sarunām ar dažādām amatpersonām nolēmusi lūgt patvērumu Japānā.

Japānas valdība paziņoja, ka Cimanouska atrodas drošībā, kamēr Tokijas olimpisko spēļu organizētāji un SOK noskaidros viņas nolūkus.

Tikmēr Polija un Čehija ir piedāvājušas viņai palīdzību.

Polijas Ārlietu ministrijas amatpersona tviterī pavēstīja, ka Cimanouskai piedāvāta vīza, pamatojoties uz humāniem apsvērumiem, un viņa var brīvi turpināt savu karjeru Polijā, ja vēlas.

Arī Čehijas ārlietu ministrs Jakubs Kulhāneks paziņoja, ka Čehija piedāvājusi Cimanouskai vīzu.