\\Sports

Vītoliņš kļūst par Latvijas vīriešu hokeja izlases galveno treneri

 
©Vladislavs Proškins/F64

Latvijas treneris Harijs Vītoliņš pirmdien Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valdes sēdē tika iecelts par Latvijas vīriešu hokeja izlases galveno treneri.

Vītoliņam asistēs Artis Ābols, kurš pēdējos gadus darbojies Latvijas izlasē galvenā trenera asistenta amatā.

"Esmu pateicīgs LHF par izrādīto uzticību un iespēju vadīt Latvijas nacionālo izlasi olimpiskajā atlases turnīrā. Saprotu, ka šis ir ļoti svarīgs turnīrs Latvijas hokejam, un apliecinu, ka gan es, gan treneru kolektīvs veltīs maksimālās pūles, lai iegūtu ceļazīmi uz Pekinas olimpiskajām spēlēm. Esmu priecīgs, ka arī Ābols piekrita kļūt par manu palīgu," Vītoliņu citē LHF preses dienests.

Līdzšinējais izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs aizņemtības dēļ Omskas "Avangard" komandā Latvijas hokeja izlasē vairs nepildīs galvenā trenera funkcijas.

Vītoliņš tandēmā ar Ābolu jau tuvākā laikā veiks pārrunas ar visiem potenciālajiem izlases kandidātiem par pievienošanos Latvijas hokeja izlasei. Oficiālā treniņnometne, lai sagatavotos olimpisko spēļu atlases turnīram, sāksies 9.augustā Rīgā, "Daugavas" stadiona ledus hallē.

Par ceļazīmi uz Pekinas olimpiskajām spēlēm E grupā spēkosies Latvija, Francija, Itālija un Ungārija. Šis turnīrs "Arēnā Rīga" norisināsies no 26. līdz 29.augustam. Latvijas komanda turnīru sāks 26.augustā ar cīņu pret Itāliju. Dienu vēlāk mūsu hokejistiem paredzēts mačs pret Ungāriju, bet 29.augustā Latvija turnīru noslēgs ar dueli pret Franciju.

Iespēju spēlēt 2022.gada olimpiskajās spēlēs iegūs komanda, kas izcīnīs pirmo vietu E grupā.