Latvijas spīdvejisti pirmo reizi vēsturē izcīna zeltu Eiropas čempionātā junioriem pāru sacensībās

© F64 Photo Agency

Latvijas spīdvejisti Ernests Matjušonoks, Francis Gusts un Ričards Ansviesulis sestdien Polijā izcīnīja uzvaru Eiropas junioru čempionātā pāriem.

Sacensībās piedalījās sportisti, kuri vēl nav pārsnieguši 19 gadu vecumu. Eiropas čempionātā starp septiņām izlasēm bez Latvijas bija arī Polija, Dānija, Zviedrija, Lielbritānija, Čehija un Vācija.

Pirmajā braucienā pret čehiem uzvarēja Gusts, bet aiz viņa finišēja Matjušonoks, abiem kopumā nopelnot piecus punktus. Otrajā cīņā ar vāciešiem uzvarēja Gusts, bet divus punktus par otro vietu nopelnīja Ansviesulis, kas Latvijas komandai divos braucienos jau deva desmit punktu.

Astotajā braucienā Latvijas sportistiem pretim stājās vieni no sacensību favorītiem poļi. Matjušonokam izdevās izcīnīt uzvaru, bet beigās uz otro vietu pakāpās Gusts, Latvijas sportistiem turpinot uzvaru sēriju.

Ceturtā uzvara tika izcīnīta pret Lielbritāniju, kas sākotnēji bija vadībā, taču finišu pirmais šķērsoja Gusts, bet aiz viņa Matjušonoks.

Kad visas izlases bija aizvadījušas pa četriem braucieniem, Latvijas sportisti tuvākos sekotājus poļus, dāņu un britus apsteidza par septiņiem punktiem.

Latvijas sportisti uzvaru čempionātā varēja svinēt jau pēc cīņas ar Dāniju, bet Matjušonoks nenoturēja trešo vietu un ierindojās ceturtajā pozīcijā, kamēr trīs svarīgus punktus ieguva Gusts.

Gusts un Ansviesulis maksimāli iespējamos piecus punktus izcīnīja arī pret Zviedriju, kas Latvijas izlasei pirmo reizi vēsturē ļāva izcīnīt Eiropas čempionāta zeltu pāru sacensībās.

Latvijas izlase sacensības noslēdza ar 28 punktiem, no kuriem septiņus ieguva Matjušonoks, Gustam 17 punkti, bet vēl četrus iekrāja Ansviesulis.

Sudrabu ar 21 punktu izcīnīja poļi, kuriem papildu braucienā uzvaru pār Lielbritāniju nodrošināja Mateušs Cierņaks. Tikpat punktu ieguva arī trešo vietu izcīnījusī Lielbritānija, kamēr Dānija ar 17 punktiem bija ceturtā.

Brauciena uzvarētājs ieguva trīs punktus, otrās vietas īpašnieks - divus, viens punkts pienācās trešajā pozīcijā esošajam sportistam, bet pēdējais pie punktiem braucienā netika.

Iepriekš šīs sacensības tika dēvētas par Eiropas kausu.

Svarīgākais