\\Sports

Panākta vienošanās par atbalstu sporta nozarei; tiks novirzīti 8 miljoni

 
©f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Šodien vadības grupā uzņēmēju un nodarbināto atbalstam tika panākta vienošanās par atbalstu sporta nozarei fiksēto izdevumu zaudējumu kompensācijai, informē Ekonomikas ministrija.

"Iekštelpu sporta klubi, halles, baseini un fitnesa centri šobrīd ir slēgti. Tie ir bijuši slēgti vairākkārt kopš pandēmijas sākuma. Pēc ideālā scenārija, ko kopā ar ekspertiem ir izstrādājusi starpinstitūciju darbības koordinācijas grupa, individuālās sporta nodarbības iekštelpās varēs atsākt ātrākais maijā, kad 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniegs 250," norādīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Līdz šim piedāvātie krīzes atbalsta instrumenti sporta nozari sasniedza tikai daļēji, jo atbalsta mehānismi tika balstīti uz uzņēmumā strādājošo principa.

"Sporta klubos darbinieku skaits ir mazs, savukārt telpu platības ir lielas. Tāpēc esam izstrādājuši atbalsta programmu Covid-19 izplatības mazināšanas pasākumu ietekmētajai sporta nozarei, kas nozarei kompensēs radušos zaudējumus," atzina ekonomikas ministrs.

Vienošanās paredz, ka atbalstu saņems sporta telpas - fitnesa centri, sporta klubi, baseini, iekštelpu halles, ledus halles, olimpiskie centri ar kopējo iekštelpu platību virs 500 m2.

Kopējais atbalsts šai nozarei lēsts līdz astoņiem miljoniem eiro. Atbalsta saņēmējs varēs pretendēt uz vienreizēju fiksētu maksājumu, kas nepārsniegs 1,8 miljonus eiro.

Paredzams, ka atbalstam varēs pieteikties līdz šā gada 30.maijam. Programmu administrēs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Atbalsts būs vienreizējs fiksēts maksājums, par sporta iekštelpas kopējo platību kompensējot 25 euro/m2.

Atbalstu varēs saņemt, ja sporta centra kopējais apgrozījuma kritums Covid-19 krīzes ietekmē 2020.gada decembrī un 2021.janvārī-martā kopsummā, salīdzinot ar 2019. vai 2020.gada attiecīgajiem mēnešiem kopsummā, ir vismaz 60%.

Noteikumus apstiprināšanai par atbalstu Covid-19 izplatības mazināšanas pasākumu ietekmētajai sporta nozarei Ekonomikas ministrija virzīs uz tuvāko Ministru kabineta sēdi.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!