\\Sports

Boksa vecmeistaru Taisona un Džonsa cīņa beidzas neizšķirti

 
©AFP/Scanpix/LETA

Amerikāņu boksera Maika Taisona atgriešanās boksā 54 gadu vecumā sestdien cīņā ar 51 gadu veco Roju Džonsu junioru divu bijušo pasaules smagsvaru čempionu astoņu raundu cīņā beidzās neizšķirti.

Piecpadsmit gadus pēc aiziešanas no sporta pēc zaudējuma Kevinam Makbraidam Taisons atgriezās "Staples Center" Losandželosā, kur bez skatītājiem bokseri aizvadīja divu minūšu raundus ierasto trīs minūšu vietā, kā arī lietoja lielākus cimdus par parastajiem.

"Dažreiz šīs divas minūtes šķita kā trīs," sacīja Taisons pēc cīņas. "Priecājos, ka tiku ar to galā, un ceru to darīt vēlreiz."

Pēc pasludinātā neizšķirta Taisons aplaudēja, kaut gan šķiet, ka viņš dominē ringā.

"Ir labi," sacīja Taisons, atzīstot, ka domājis, ka ir uzvarējis cīņā. "Jā, bet esmu apmierināts ar neizšķirtu. Līdzjutēji par to bija apmierināti."

Džonss, kurš izskatījās noguris un bieži devās klinčā, turot Taisonu, bija neapmierināts ar neizšķirtu.

"Es nekad neesmu apmierināts ar neizšķirtu. Es necīnos par neizšķirtu," sacīja Džonss, atzīstot, ka Taisons viņam trāpījis visā cīņas laikā, īpaši ar sitieniem ķermenī.

"Nav svarīgi, kā viņš sit - galvā vai ķermenī, visi sāp. Sitieni ķermenī tevi nogurdina."

Taisons, kurš cīņu uzsāka ar bilanci 50-6, 44 uzvaras izcīnot ar nokautu, zaudēja 100 mārciņas svara un atkal sāka trenēties. Viņa vēlme atjaunot sportisko formu kļuva par normu, lai kārtējo reizi dotos ringā.

Džonss, kurš ringā devās ar bilanci 66-9, 47 reizes uzvarējis ar nokautu, nebija cīnījies kopš 2018.gada februāra uzvaras krūzeru svarā, kurā boksē arī Latvijas sportists Mairis Briedis. Viņš cerēja, ka solīds sniegums pret Taisonu varētu novest pie cīņas ar 45 gadus veco Brazīlijas jauktās cīņas mākslas zvaigzni Andersonu Silvu.

"Es biju ļoti priecīgs aizvadīt visus astoņus raudus," sacīja Taisons. "Es vairāk priecājos par cīņas pabeigšanu. Baidījos, ka varētu gūt savainojumu."

Pēc 2002.gada pasaules čempiona titula zaudēšanas cīņā pret Lenoksu Lūisu viņš pameta ringu un tagad ir atgriezies, lai palīdzētu uzsākt Leģendu līgas projektu vecāka gadagājuma zvaigznēm.

"Tas ir lielāks mērķis nekā cīņa par čempiona tituliem," paziņoja Taisons. "Es tagad palīdzu cilvēkiem."

Taisons 80.gadu beigās valdīja smagsvaru svara kategorijā, taču deviņdesmitajos gados viņa karjera gāja uz leju, zaudējot savu titulu, tiekot notiesātam par izvarošanu un izciešot diskvalifikāciju pēc Evandera Holifīlda auss gabala nokošanas.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!