\\Sports

Paralimpietis Pistoriuss visvairāk par visu vēloties piedošanu no nogalinātās draudzenes ģimenes

 
©REUTERS/SCANPIX/LETA

Paralimpiskā sporta zvaigzne Oskars Pistoriuss, kurš izcieš cietumsodu par savas draudzenes Rīvas Stīnkempas noslepkavošanu, visvairāk par visu vēloties piedošanu no upures ģimenes, apgalvo viņa draugs un bijušais skolotājs Bils Šrēders.

Ar kāju protēzēm skrienošais Pistoriuss no sporta skatuves pazuda 2013.gadā, kad viņš savā dzīvesvietā nošāva draudzeni, par ko 2014.gada oktobrī sportists tika notiesāts uz 13 gadiem un pieciem mēnešiem cietumā.

Kā tabloīdam "The Sun" atklāja Šrēders, Pistoriuss vēlas nodot ziņu Stīnkempas ģimenei par to, cik ļoti viņš nožēlo notikušo.

"Viņš ļoti, ļoti vēlas piedošanu," laikraksts citē Šrēdera teikto. "Viņu vairāk rūp piedošana no ģimenes, nevis atbrīvošana pirms termiņa."

Tāpat Šrēders atklāja, ka Pistoriuss joprojām notikušo uzskata par negadījumu. Aizpērn jūnijā Stīnkempas māte teica, ka viņa ir piedevusi Pistoriusam, taču nemainīja savu viedokli, ka viņam jāizcieš sods par nodarīto.

Karjeras laikā dienvidāfrikānis T44 sporta klasē uzstādīja rekordus 100, 200 un 400 metru skrējienos.

2011.gadā viņš kļuva par pirmo parasportistu, kurš piedalījies pasaules čempionātā. Gadu vēlāk viņš bija pirmais cilvēks, kurš Olimpiādē piedalījies ar amputētu ķermeņa daļu.