\\Sports

Pludmales volejbolisti Fokerots/Ābelītis sasniedz Eiropas U-18 čempionāta finālu

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme ©Romāns Kokšarovs/F64

Latvijas pludmales volejbolisti Kristians Fokerots/Kārlis Ābelītis svētdien sasniedza Izmirā notiekošā Eiropas U-18 čempionāta finālu, tādējādi Latvijai otro nedēļu pēc kārtas būs godalga kontinenta jaunatnes meistarsacīkstēs.

Ar astoto numuru izsētie Fokerots/Ābelītis pusfinālmačā ar rezultātu 2-1 (21:17, 10:21, 15:11) pārspēja krievus Jegoru Žarovinu/Vitāliju Markovu (27.).

Finālā plkst.17 viņiem pretī stāsies čempionāta 12.numurs Jevheņijs Boiko/Vladislavs Omeļčuks no Ukrainas.

Laura Iecelnieka audzēkņi Fokerots/Ābelītis savā apakšgrupā uzvarēja tikai vienā no trīs spēlēm, bet izslēgšanas turnīrā latvieši cīnās bez zaudējumiem.

Vēl no latviešiem šajā čempionātā Sandis Bērziņš/Dāvis Teteris un Katrīna Lukstiņa/Terēze Estere Grants izstājās "play-off" pirmajā kārtā, bet Kate Vasiļjeva/Elīza Dreimane neizkļuva no apakšgrupas.

Pagājušogad Eiropas U-18 meistarsacīkstēs Austrijas pilsētā Bādenē Varvara Brailko un Anete Namiķe ierindojās 5. vietā, bet Trents Jankovskis un Ralfs Namiķis ieņēma dalītu 9. vietu. Brailko/Namiķe pagājušajā nedēļā tika kronētas par Eiropas U-20 vecuma grupas čempionēm.

Vēl viens jaunatnes Eiropas čempionāts Izmirā norisināsies nākamnedēļ, kad tur no 23. līdz 27.septembrim notiks U-22 sacensības.