\\Sports

Vējonis: Latvijas Basketbola savienība ir ieinteresēta bāzes izveidē Latgalē

 
©Ģirts Ozoliņš/F64

 Latvijas Basketbola savienība (LBS) ir ieinteresēta bāzes izveidē Latgalē, apmeklējot topošo Olimpiskā centra "Rēzekne" (OCR) daudzfunkcionālo arēnu, paudis organizācijas prezidents Raimonds Vējonis.

Pēc domes pārstāvja Kārļa Pozņakova paustā, Vējonis tikšanās laikā vairākkārt uzsvēra Rēzeknes potenciālu attīstīties par Latgales reģiona basketbola attīstības centru.

"LBS ar lielām cerībām skatās Latgales virzienā un esam ieinteresēti, lai šeit veidotos bāze, kas varētu pulcēt spilgtākos reģiona talantus - gan spēlētājus, gan trenerus. Rēzeknē jau noslēguma posmā ir arēnas būvniecība, kā arī pilsētas infrastruktūra kopumā ir atbilstoša. Mēs no savas puses esam gatavi sadarboties, nodrošinot Rēzeknē augsta līmeņa pasākumus un sacensības ar mērķi popularizēt basketbolu," komentēja LBS vadītājs.

Tāpat arī Vējonis un LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss pateicās par pašvaldības atbalstu, lai augustā Rēzeknē varētu organizēt Latvijas profesionālās 3x3 basketbola līgas posmu.

Savukārt Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (S) uzsvēra, ka pilsētā pēdējo gadu laikā, pateicoties vietējo profesionāļu darbam, interese par basketbolu ir ievērojami augusi un sporta veids strauji attīstās, tāpēc LBS atbalsts ir īpaši svarīgs.

"Mēs jau šobrīd esam vienojušies ar apkārtnē esošajām pašvaldībām, izglītības iestādēm un sporta biedrībām par sadarbību, lai OCR veidotos par efektīvu reģionālo sporta bāzi. LBS atbalsts mums būs ļoti būtisks aspekts partneru un talantu piesaistē," komentēja pilsētas mērs.

Ar LBS delegāciju tikās Bartaševičs, Sporta pārvaldes vadītājs Aleksejs Grehovs, sporta kluba "Ezerzeme" valdes priekšsēdētājs Arturs Šķesters, kā arī OCR valdes locekļi Jekaterina Meirāne un Vladimirs Bogdanovs.