\\Sports

Turnīra "Merks Cup" otrajā spēlē Sevastova piekāpjas Kontaveitai

 
©Romāns Kokšarovs/F64 Photo Agency

Tenisa centrā "Tondi" trešdien Igaunijas-Latvijas tenisa izlašu turnīra "Merks Cup" otrajā mačā Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova piekāpās igaunietei Anetei Kontaveitai, rezultātam Latvijas - Igaunijas mačā kļūstot 1-1.

Otrajā Igaunijas - Latvijas mačsacīkstes spēlē Anastasija Sevastova, kura pasaules rangā ir 43.vietā, ar 1-6, 2-6 zaudēja Igaunijas pirmajai raketei Anetei Kontaveitai (WTA 22.).

Pirmie divi spēles seti pagāja Kontaveitas zīmē - viņa vispirms uzvarēja savas serves geimu, pēc tam - arī Sevastovas, panākot 2-0.

Tomēr jau nākamajā geimā igauniete uzdāvināja trīs breikbumbas Latvijas otrajai raketei, un Sevastova ar vienu sitienu izmantoja jau pirmo, Kontaveitai izpildot otro servi.

Atlikušos seta geimus labāk aizvadīja igauniete, uzvarot ar 6-1.

Viņa arī otro setu aizvadīja praktiski nevainojami, septītajā geimā ieguva divas mačbumbas, taču Sevastova izpildīja netveramu servi un uzvarēja vēl trīs izspēles pēc kārtas, pagarinot maču, - 2-5.

Ar ceturto mačbumbu nākamajā geimā Kontaveita tomēr pielika punktu mačam, uzvarot ar 6-1, 6-2.

Tas nozīmē arī 1-1 neizšķirtu Latvijas un Igaunijas mačā.

Sevastova šosezon pirms mača Tallinā bija aizvadījusi septiņus oficiālus mačus, bet vienīgā uzvara gūta februārī ASV notikušajā Federāciju kausā. Latvijas tenisiste pārsteidza līdz tam brīdim Federāciju kausā nezaudējušo Serēnu Viljamsu ar 7-6 (7:5), 3-6, 7-6 (7:4).

Pēc Federāciju kausa liepājniece piedalījās vēl divos turnīros, taču nevienā nepārvarēja pirmo kārtu. Zīmīgi, ka Kataras "Premier 5" turnīra pirmais duelis Sevastovai bija tieši pret Kontaveitu, kura bija pārāka ar 6-4, 7-6 (7:3). Šis Sevastovai līdz šim bijis pēdējais oficiālais turnīrs.

Pirms nepilnām divām nedēļām Sevastova paraugturnīros Berlīnē pieveica tādas tenisistes kā Petru Kvitovu (WTA 12.), Jeļinu Svitoļinu (WTA 5.) un Kiki Bertensu (WTA 7.).

Tikmēr Kontaveita šosezon bija paspējusi aizvadīt 14 oficiālās spēles, no kurām deviņās svinēta uzvara. Austrālijas atklātajā čempionātā igauniete aizcīnījās līdz pat ceturtdaļfinālam, taču tajā ar 1-6, 1-6 kapitulēja rumānietei Simonai Halepai. Vēl vienu ceturtdaļfinālu viņa sasniedza arī Dubaijas "Premier" sacensībās.

Nevienai no tenisistēm šogad nav izdevies virs galvas celt turnīra uzvarētājas balvu, taču karjeras laikā Sevastova ir uzvarējusi četros finālos, kamēr viņas trešdienas pretinieces rēķinā ir viens tituls.

Abas tenisistes iepriekš savā starpā bija tikušās trīs reizes, no kurām divās pārāka izrādījās Kontaveita. Vienīgo uzvaru savstarpējās spēlēs liepājniece izcīnīja 2016.gadā.

Tenisa centrā "Tondi" trešdien Igaunijas-Latvijas tenisa izlašu turnīra "Merks Cup" trešajā mačā Latvijas tenisisti Ernests Gulbis un Kārlis Ozoliņš svinēja uzvaru vīriešu dubultspēlē.

Pasaules dubultspēļu ranga 454.numurs Gulbis un Kārlis Ozoliņš, kurš nav iekļauts dubultspēļu rangā, ar 7-6 (7:1), 6-4 pārspēja igauņus Vladimiru Ivanovu (ATP 522.) un Jirgenu Zopu (ATP 1419.).

Pirmais sets pagāja līdzīgā cīņā, abiem duetiem uzvarot savas serves geimus. Tikai divas breikbumbas pretiniekiem deva tenisisti, taču tās, servējot Ozoliņam un Zopam, tika atspēlētas.

Pēc 12 geimiem dueti nonāca līdz taibreikam, kuru ar servi sāka Gulbis. Tikai septītajā izspēlē pirmo punktu nopelnīja igauņi, un Latvija setu uzvarēja ar 7-6 (7:1).

Igauņi pēc sagrāves taibreikā zaudēja arī pirmajā geimā, servējot Zopam. Trešajā geimā latvieši uzvarēja, arī servējot Ivanovam.

Pirmo geimu igauņi uzvarēja piektajā geimā, uzvarot arī trīs nākamos, tai skaitā servējot Ozoliņam un Gulbim, bet devītajā geimā latvieši ieguva vairākas breikbumbas, servējot Zopam, un pēdējo izmantoja, Gulbim gūstot punktu un izvirzot Latviju atkal vadībā ar 5-4.

Ozoliņam servējot, latvieši uzvarēja setu un spēli ar 7-6 (7:1), 6-4, izvirzot Latviju vadībā mačā ar 2-1.