Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Sports

BBC: Alonso nākamgad atgriezīsies F-1

© AFP/SCANPIX/LETA

Divkārtējais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta uzvarētājs Fernando Alonso nākamajā sezonā atgriezīsies seriālā un būs "Renault" pilots, ziņo BBC.

38 gadus vecais Alonso no F-1 aizgāja pēc 2018.gada sezonas. Pēdējā pusotra gada laikā viņš piedalījies citās autosacīkstēs, piemēram, "IndyCar", "Indianapolis 500", 24 stundu braucienos Deitonbīčā un Lemānā, bet šogad debitēja rallijreidā "Dakara".

Plānots, ka Alonso aizstās austrālieti Danielu Rikjardo, kurš pārcelsies uz "McLaren", un būs francūža Estebana Okona komandas biedrs.

Tieši "Renault" komandā Alonso 2005. un 2006.gadā kļuva par F-1 čempionu. Franču autorūpnieki apsvēra iespēju pamest F-1, taču Alonso nolīgšana acīmredzot mainījusi viņu plānus. Alonso atgriešanās varētu nozīmēt to, ka Sebstjanam Fetelam pēc aiziešanas no "Ferrari" būs grūtāk atrast nākamo komandu, ja viņš turpinās karjeru.

Savas F-1 karjeras laikā Alonso pārstāvējis "Minardi", "Renault", "McLaren" un "Ferrari" komandas. Viņš ir guvis 32 uzvaras un kopumā uz goda pjedestāla kāpis 97 reizes.

Savu pēdējo uzvaru spānis gan izcīnīja tālajā 2013.gada maijā vēl "Ferrari" sastāvā, triumfējot dzimtenē notikušajās sacensībās.